Wszystko w tym monodramie jest osobiste i żadna piosenka nie jest przypadkowa. Wszystkie były pisane dla mnie, są przeniesieniem moich myśli, moich emocji - mówi PAP aktorka Katarzyna Zielińska, bohaterka spektaklu „To ja może się położę”. Premiera w Teatrze Komedia - w piątek.
„Matki. Pieśń na czas wojny” Marty Górnickiej zostaną pokazane w najbliższych dniach podczas Festiwalu Teatralnego w Awinionie. „Nasz spektakl mówi o kobietach, wojnie, mechanizmach obronnych, ale też zadaje pytania o naszą reakcję na wojnę w Europie” - powiedziała PAP reżyserka we wrześniu ub.r.
Moja interpretacja tej sztuki polega na tym, iż pokazuję rodzaj napięcia czy też konfliktu pomiędzy rzeczywistością a tym, jak my postrzegamy siebie i innych - mówi PAP Aldona Figura, reżyser „Kim jest Pan Schmitt?”. Premiera na scenie w Małej Warszawie - w czwartek.
Wiadomo, że pycha jest siostrą władzy. Jednak „Król Lear” nie jest tylko o tym - jest o wielu rzeczach. Tak naprawdę dla mnie „Król Lear” jest o rozpadzie, o upadku porządku świata - mówi PAP Jan Englert, kreujący tytułową rolę w „Królu Learze” Szekspira. Premiera w Teatrze Narodowym - w sobotę.
Patrząc od strony technicznej, ta farsa jest tak misternie napisana, że przypomina szwajcarski zegarek. Dla mnie jej realizacja to głęboko artystyczne wyzwanie - mówi PAP Piotr Cieplak, reżyser „Czego nie widać” Michaela Frayna. Premiera w Teatrze Komedia w Warszawie - w piątek.
W sobotę po raz pierwszy dla publiczności otwarty będzie Teatralny Instytut Młodych (TIM) należący do Teatru Ludowego w Krakowie. W przebudowanym budynku dawnej Sceny Stolarnia będą się odbywać spektakle i zajęcia dla młodych widzów.
Spektakl artystów z Polski i z Ukrainy „Mława pamięta” to jedno z wydarzeń obchodów 84. rocznicy bitwy pod Mławą, których główna część odbędzie się tam 26 sierpnia. Zaplanowano też pokazy filmowe i piknik historyczny. Na zakończenie obchodów, 3 września, odbędzie się Marsz Obrońcom Mławy.