W ramach cyklu „Mój Dramatyczny” 25 października odbędzie się spotkanie online z Januszem R. Nowickim – aktorem stołecznego Teatru Dramatycznego, który w tym roku obchodzi 55-lecie pracy. Będzie można je obejrzeć na kanale YouTube Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.
Prezydent m.st. Warszawy ogłosił zamiar ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy - poinformowano w poniedziałek na Fb Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów (SDT).
Na Małej scenie Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy 11 czerwca odbędzie się premiera spektaklu „Psy ras drobnych” w reżyserii i adaptacji Iwony Kempy - poinformowała we wtorek PAP kierowniczka ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy otwartym czytaniem „Buni” Roberto Cossy rozpoczął swoje działania online na czas kwarantanny, czyli akcję „DramatOn” – poinformowała PAP kierowniczka ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.
Słuchając koncertu „Rozśpiewane ulice świata” w Operze i Filharmonii Podlaskiej, oglądając spektakl „Wszystko w rodzinie” w Teatrze Dramatycznym lub bawiąc się na miejskim sylwestrze w centrum Białegostoku z Sarsą - tak przywitają Nowy 2020 Rok niektórzy mieszkańcy miasta.
Ogłaszamy początek "Fabulamundi" w Polsce i wzmożoną działalność III Laboratorium Dramatu - powiedział na konferencji prasowej w Teatrze Dramatycznym dyrektor stołecznej sceny Tadeusz Słobodzianek. Konferencja zwieńczyła międzynarodowy warsztat z udziałem 10 polskich dramaturgów.
Niewidomi odwiedzający Teatr Dramatyczny w Płocku (Mazowieckie) będą korzystali z pomocy, w tym audiodeskrypcji, która możliwi im samodzielny udział w spektaklach. Szkolenie dla pracowników teatru, jak pomagać niewidomym, zorganizuje Stowarzyszenie „De facto”.
Bohaterowie przedstawienia nie są wersjami Mirona Białoszewskiego. Miron był nie do podrobienia - ocenia reżyser spektaklu "Tajny dziennik" Wojciech Urbański. Premiera przedstawienia odbędzie się 30 marca w warszawskim Teatrze Dramatycznym.
Ponad 40 zdjęć fotografów teatralnych - zarówno fotosy poszczególnych aktorów m.in. Tadeusza Łomnickiego i Gustawa Holoubka, jak i ujęcia zbiorowe z przedstawień można od poniedziałku oglądać na wystawie plenerowej poświęconej stołecznemu teatrowi lat 50. i 60.
"Szekspir idealnie nadaje się do opowiadania o współczesności" - ocenia litewski reżyser Oskaras Korsunovas. Spektakl "Miarka za miarkę" w jego reżyserii to opowieść o władzy i jej absurdach. Premiera 3 kwietnia w warszawskim Teatrze Dramatycznym.