Ekspozycja Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu od przyszłego wtorku do lutego przyszłego roku będzie nieczynna. Jak poinformowała placówka, powodem jest konieczność wykazania oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.
W Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwarto Edukacyjne Studio Nagrań (ESN). Jak powiedział na środowej uroczystości otwarcia dyrektor muzeum Jarosław Wasik, studio będzie miało charakter otwarty, będą tam przeprowadzane m.in. lekcje dla młodzieży.
Nowoczesna multimedialna wystawa stała zostanie otwarta w piątek wieczorem w Muzeum Polskiej Piosenki w opolskim amfiteatrze. Atrakcją będzie koncert zespołu Hey i jego gości. Placówkę będzie można zwiedzać od soboty.
Spółka Deko-Bau z Lubina będzie wykonawcą wystawy stałej w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – poinformowało w czwartek miasto. Wystawa, oparta głównie na multimediach, kosztować będzie blisko 7,7 mln zł; ma być gotowa w ciągu pół roku od podpisania umowy.
Wernisaż wystawy „Nastroje, nas troje. Epilog”, nawiązującej do jednego z wielkich koncertów festiwalu w Opolu sprzed 37 lat, gdy na scenie opolskiego amfiteatru spotkali się Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta, odbędzie się 5 czerwca.
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zorganizowało wystawę poświęconą 30-leciu muzyki reggae w Polsce. Można na niej zobaczyć m.in. zdjęcia z festiwalu, na którym reaktywowały się gwiazdy tego gatunku muzycznego. Wystawę Reggae Story będzie można oglądać od soboty przy Stawku Zamkowym przy ul. Barlickiego w Opolu, który sąsiaduje z Amfiteatrem Tysiąclecia, na deskach którego odbywają się Krajowe Festiwale Polskiej Piosenki. Przedstawia ona dokumentację fotograficzną festiwalu, który odbył się w lipcu br. w Ostrowie Wielkopolskim.