Eksperci Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej (UIPN) uznali rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa za ukrainofoba i imperialistę. W związku z tym nazwy miejsc i pomniki jemu poświęcone można uznać za symbole rosyjskiej polityki imperialnej, a ich obecność za propagandę kraju agresora - stwierdzono.
Cztery tomy liczy sobie najnowsze wydanie „Utworów wybranych” Michaiła Bułhakowa, które ukazało się nakładem PIW w serii „Biblioteka klasyków”. Zbiera ono wszystkie dzieła autora „Mistrza i Małgorzaty” przełożone na język polski.
„Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa w reżyserii Pawła Passiniego to premierowy spektakl Teatru Ludowego, który równocześnie otworzy w sobotę 11. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie.
Na moskiewskie Patriarsze Prudy - skwer, na którym rozpoczyna się akcja “Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa - powróci znak ostrzegający przed rozmowami z nieznajomymi. W miejscu tym znak pojawiał się i znikał, wielokrotnie zabierany przez złodziei.
Spektakl "Psie serce" na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Rekowskiego będzie można oglądać w Teatrze Miejskim w Gliwicach od piątku. To już 5 premiera tej sceny, od jesieni ub. r. działającej w nowej formule - teatru dramatycznego.
Niedaleko Patriarszych Prudów w Moskwie pojawi się skwer Michaiła Bułhakowa - podała w środę "Rossijskaja Gazieta". Decyzję o upamiętnieniu autora "Mistrza i Małgorzaty" w miejscu, gdzie zaczyna się akcja słynnej powieści, zapadła we wtorek.
Spektakl „Mistrz i Małgorzata” w stylu teatru varietes przygotował zespół Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Premiera adaptacji tej słynnej powieści Michaiła Bułhakowa odbędzie się w piątek.