Dr Maciej Łagiewski, wieloletni dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia odebrał tytuł honorowego obywatela podczas czwartkowej uroczystej sesji rady miejskiej. Radni upamiętnili także trzydziestolecie odrodzenia samorządu miasta.
Wystawę „W poszukiwaniu koloru” poświęconą twórczości Włodzimierza Kałdowskiego - pioniera polskiej fotografii barwnej i twórcy ponad 150 filmów popularnonaukowych - będzie można od piątku oglądać w Pałacu Królewskim – Muzeum Miejskim Wrocławia.
Wystawa dzieł Andy'ego Warhola oraz Salvadora Dalego to jedna z ekspozycji, które będzie można obejrzeć w przyszłym roku w Muzeum Miejskim Wrocławia. Łącznie muzeum to oraz jego oddziały zaprezentują w 2018 r. niemal dziesięć nowych wystaw.
Ponad 250 pocztówek przedstawiających przede wszystkim architekturę miast, miasteczek i wsi z obszaru trzech kresowych województw: lwowskiego, stanisławowskiego i tarnopolskiego, można od piątku zobaczyć na wystawie w Muzeum Miejskim Wrocławia.
Blisko 70 dzieł z kolekcji Joachima Wagenera - jednego z najbardziej znanych niemieckich kolekcjonerów sztuki z XIX w. - będzie można oglądać od niedzieli w Muzeum Miejskim Wrocławia. Dzieła pochodzą z Galerii Narodowej w Berlinie i do tej pory nie opuszczały Niemiec.
Ponad 100 prac artystów żydowskiego pochodzenia, którzy tworzyli w okresie międzywojennym we Wrocławiu, można od soboty zobaczyć na wystawie w Muzeum Miejskim Wrocławia. Centralną postacią ekspozycji jest malarz, grafik i architekt Heinrich Tischler.
Blisko 100 zdjęć autorstwa nestora polskiej fotografii 97-letniego Stefana Arczyńskiego dokumentujących życie mieszkańców stolicy Dolnego Śląska w latach 50. XX w. znalazło się na wystawie, którą od soboty będzie można zobaczyć we wrocławskim Pałacu Królewskim.