Rozwój relacji z odbiorcami i współpracy z partnerami, budowanie spójnego wizerunku oraz wzmacnianie muzealnego zespołu - to główne cele zapisane w nowo opracowanej strategii Muzeum Fotografii w Krakowie na lata 2025-2029.
Tradycje zawsze były pielęgnowane przez Polaków. Nie zapominali o nich nawet wiele tysięcy kilometrów od ojczyzny - i kilka kilometrów nad poziomem morza. W marcu 1978 r. himalaiści z Polskiego Klubu Górskiego zorganizowali skromne śniadanie wielkanocne przed atakiem na Kanczendzongę.
Fryderyk Chopin miał w sobie nie tylko melancholię, ale też światło i radość. Letnie miesiące, które spędzał Nohant, pełne były bardzo różnorodnych przeżyć, co znalazło echo w jego kompozycjach. Chciałam, żeby było to widoczne na zdjęciach - powiedziała PAP francusko-hiszpańska fotografka FLORE.
Fotografie Adriana Lacha, w których artysta skupił się na fragmentach architektury Bielska-Białej i detalach architektonicznych często umykających uwadze mieszkańców, zobaczyć można na wystawie przygotowanej w bielskiej willi Sixta przez Galerię Bielską BWA.
W Ambasadzie Republiki Litewskiej w Warszawie odbył się w czwartek (13 maca) wernisaż wystawy „Wizjoner z Kodakiem: fotografie Mikalojusa Konstantinasa Čiurlionisa”, zorganizowanej w ramach obchodów 150. rocznicy urodzin artysty.
Malownicze krajobrazy Tatr, zakopiańska architektura, a także codzienne życie górali z przełomu XIX i XX w. uchwycone w fotograficznych kadrach hr. Klementyny z Dzieduszyckich Szembekowej - od piątku (14 lutego) na wystawie „Światłoczułe Podhale” w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich.
Moda od lat pobudza wyobraźnię. W PRL instytucją wyznaczającą trendy było przedsiębiorstwo państwowe Moda Polska. Przez lata było to okno na świat dla Polek – powiedziała PAP dr Aleksandra Jatczak-Repeć, historyczka mody z warszawskiej ASP.
W czasach stalinowskich zdecydowano, że przedszkole będzie pierwszym ogniwem systemu szkolnego, od którego rozpocznie się komunistyczne wychowywanie dzieci na przyszłych budowniczych socjalizmu. Do realizacji tego zamierzenia przystąpiono planowo, z ogromną determinacją.
4 lutego 1950 r. w Giżycku zmarł Jan Bułhak. "Był prekursorem i ojcem polskiej fotografii artystycznej XX wieku - nadał jej rangę sztuki. Stworzył również pojęcie fotografiki" - powiedziała PAP wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi dr Weronika Kobylińska.