Mawiała, że "nie wystarczy widzieć, ale trzeba zobaczyć". Portrety, które tworzyła, są głębokie i wnikliwe - powiedział PAP przyjaciel artystki Jerzy Dobrzański. Wystawę instalacji fotograficznych Jagody Przybylak "... trzeba zobaczyć" od niedzieli można oglądać w Warszawie.
Fotografie są pełnoprawnymi dziełami sztuki – powiedziała PAP Katarzyna Żebrowska, organizatorka aukcji w Desie Unicum, podczas której będzie można licytować fotografie. Wśród nich są cztery zdjęcia z archiwum Polskiej Agencji Prasowej.
Każda fotografia to historia ukryta również na drugim lub trzecim planie, a niekiedy poza kadrem. Jak wiele można zobaczyć na jednym zdjęciu prezentuje nowy cykl „Historia jednej fotografii z Bazy Zdjęć PAP”, który będzie się ukazywać w czwartki na stronie PAP.pl i w mediach społecznościowych.
Nowa wystawa Janusza Gajosa to autorska retrospektywa zorganizowana z okazji 60-lecia pracy artystycznej i 85. urodzin. Na wystawie „Tak to było” w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie od 2 października pokazane zostaną fotografie artysty wedle jego własnego wyboru - poinformowała PAP właścicielka galerii.
Piknikiem fotograficznym na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku - podczas którego zostanie otwartych kilka wystaw, a także odbędą się pokazy slajdów - rozpocznie się w czwartek wieczorem Międzynarodowy Festiwal Fotografii "Białystok Interphoto". Wydarzenia zaplanowano do końca października.
Wyrastające w miastach bloki z wielkiej płyty, uczestnicy festiwalu w Jarocinie w latach 80., pierwszy dzień obrad Okrągłego Stołu - to część spośród wydarzeń utrwalonych na zdjęciach Wojciecha Druszcza i Andrzeja Kiełbowicza, które od piątku można oglądać na wystawie Muzeum Fotografii w Krakowie.
Nie żyje fotograf, zastępca przewodniczącego Sekcji Autorów Prac Fotograficznych ZAiKS-u Jacek Barcz - poinformowano na stronie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Jacek Barcz zmarł 16 września. Miał 72 lata.
Około stu zdjęć prezentujących codzienne życie na Podhalu z przełomu XIX i XX w., autorstwa hr. Klementyny Szembekowej, będzie można od czwartku (19 września) oglądać w Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu na Podkarpaciu. Na zdjęciach zostali uwiecznieni m.in. Witkacy, Sienkiewicz, brat Albert Chmielowski znany jako św. Brat Albert oraz architektura zakopiańska.
Fotoplastikon Warszawski otwiera wystawę czasową „Cejlon 1957”. W czasie niezwykłej podróży po Cejlonie 1957 r. naszym przewodnikiem będzie jeden z najsłynniejszych podróżników ubiegłego stulecia - Andrzej Zawada - poinformowała PAP rzecznik prasowy Muzeum Powstania Warszawskiego Anna Kotonowicz.
Zdjęcia autorstwa Zdzisława Beksińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich malarzy XX wieku, pokazane zostaną podczas IV Płockich Dni Fotografii, które potrwają od 6 do 22 września. Prezentowane będą też prace całej plejady znanych fotografików, w tym Krzysztofa Gołucha czy Wojciecha Beszterdy.