Kompleksowe opracowanie historii wydarzeń bydgoskiego marca 1981 r. przygotują Instytut Pamięci Narodowej, Europejskie Centrum Solidarności i Fundacja Ośrodka Karta. W piątek podpisano list intencyjny w tej sprawie. Podpisy pod listem w bydgoskim ratuszu złożyli prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności Basil Kerski, członek zarządu Fundacji Ośrodek Karta Alicja Wancerz-Gluza, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz inicjator przedsięwzięcia, uczestnik wydarzeń sprzed 30 lat senator Jana Rulewski.
2011-03-29 (PAP) - Porozumienie zawarte przez delegację Solidarności z rządem PRL 30 marca 1981 r. w Warszawie uratowało władze przed największym, po sierpniu 1980 r., kryzysem. Stronie solidarnościowej nie przyniosło w zasadzie żadnych wymiernych korzyści.
2011-03-18 (PAP) - Zwykła dyskusja przedstawicieli Solidarności z członkami Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy na temat produkcji i zaopatrzenia skończyła się brutalnym pobiciem działaczy „S" i największym w Europie strajkiem ostrzegawczym.
13.12.2010. Bydgoszcz (PAP) - Okolicznościowe spotkania i prelekcje uczestników wydarzeń z grudnia 1981 roku zorganizowano w poniedziałek w Bydgoszczy dzięki wsparciu IPN. Swoimi wspomnieniami z okresu stanu wojennego dzielił się z młodzieżą m.in. ówczesny szef bydgoskiej "Solidarności" Jan Rulewski.
23.10.2010. Warszawa (PAP) - 24 października 1980 r. Sąd Wojewódzki w Warszawie wpisał do rejestru związków NSZZ "Solidarność", wnosząc jednak do jego statutu klauzulę o kierowniczej roli PZPR i skreślajac zapis o prawie do strajku. Tamte dni wspomina senator Jan Rulewski, b. szef regionu bydgoskiego "S".