100 lat temu wydawano kilkadziesiąt dzienników w kraju. „Kurier Warszawski” i krakowski „Ilustrowany Kurier Codzienny”, czyli ówcześni liderzy na rynku, w Sylwestra na pierwszych stronach umieszczali reklamy balów oraz imprez organizowanych w teatrach i kinach. Dalej były ogłoszenia drobne i nekrologi oraz informacje ze świata.
Przyjaźnił się z Makuszyńskim i Kiepurą. Finansował budowę „zakopianki” i krakowski Pomnik Nieznanego Żołnierza. Jego prasowe imperium zniszczyły wojna i komunizm. Kim był Marian Dąbrowski? Dowiecie się o tym już jutro! 22 maja (piątek) o godzinie 18.00 na kanale YouTube Muzeum Historii Polski odbędzie się internetowa premiera filmu „Przepis na sukces. Historia największego magnata prasowego II RP”.
„Ilustrowany Kurier Codzienny” z lat 1925-1938 jest już dostępny na platformie Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej prowadzonej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Prace trwały przez 10 miesięcy. Ich efekt to udostępnienie on-line ponad 5 tys. numerów „Ilustrowanego Kuryera Codziennego” (pisownia oryginalna tytułu), czyli popularnego „IKC-a” wraz z dodatkami.
28.12.2010. Kraków (PAP) - Przed stu laty zaczął się ukazywać Ilustrowany Kurier Codzienny - wysokonakładowy dziennik polityczno-informacyjny wydawany w Krakowie w latach 1910-1939. IKC zapoczątkował działalność potężnego koncernu wydawniczego o tej samej nazwie.