Seminarium „Akademia dla nauczycieli z Polski” przygotowuje należące do Muzeum Auschwitz centrum edukacyjne. Jego dyrektor Andrzej Kacorzyk zapowiedział, że uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak przygotować młodzież do wizyty w byłym niemieckim obozie.
Cykl zajęć edukacyjnych poświęconych genezie i początkom II wojny światowej organizuje we wrześniu Muzeum w Gliwicach. Przypomni m.in. postać Franza Honioka, uznawanego za pierwszą ofiarę tej wojny, zamordowanego przez Niemców w gliwickiej Radiostacji.
„Od Golema do sztucznej inteligencji - wizje przyszłości w kulturze żydowskiej„ to temat przewodni semestru letniego, który rozpocznie się 20 lutego na Żydowskim Uniwersytecie Otwartym. Zapisy na wykłady przyjmowane są do 15 lutego.
IPN rozpoczyna w środę cykl wykładów o historii Polski dla stacjonujących w Elblągu żołnierzy Wielonarodowej Dywizji NATO Północny Wschód. Historycy opowiedzą m.in. o Holokauście i innych zbrodniach popełnionych przez niemiecką III Rzeszę w okupowanej Polsce.