25 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Dzień wcześniej, „podążając za ideą ofiarności i pomocy drugiemu człowiekowi”, Instytut Pileckiego wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie organizuje zbiórkę krwi.
Ponad 2 tys. litrów krwi zebrano od 1 września do 18 listopada podczas kampanii „Niepodległą mamy we krwi”. „To piękna inicjatywa łącząca w sobie szerzenie idei honorowego krwiodawstwa i upamiętnianie odzyskania przez Polskę niepodległości” – ocenił szef MON Mariusz Błaszczak.
20 osób wzięło udział w niedzielę w trzygodzinnej akcji krwiodawstwa pod hasłem „Krew Wolności”, którą zorganizowała Wileńska Młodzież Patriotyczna, by uczcić pamięć powstańców styczniowych.
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, podsumowując w poniedziałek akcję "SpoKREWnieni służbą" mówił, że wszyscy są spokrewnieni służbą Polsce. Podkreślił, że w województwie podlaskim zabrano niemal 430 litrów krwi od prawie tysiąca osób.
Poświęcenie dla innych to jeden z symboli służby wojskowej - powiedział w piątek minister obrony Mariusz Błaszczak podczas spotkania w Warszawie z żołnierzami, którzy włączyli się w akcję krwiodawstwa "SpoKREWnieni Służbą".
Stołeczni policjanci po raz kolejny włączyli się w akcję krwiodawstwa "SpoKREWnieni służbą". KSP liczy, że w piątek w akcji weźmie udział ok. 60 policjantów i uda się zebrać ok. 30 litrów krwi. Udział w akcji mogą brać nie tylko policjanci, krew może oddać każdy chętny.