Dodatkowe lekcje o historii miasta, różnorodności i o tolerancji odbędą się w nowym roku szkolnym w miejskich szkołach i placówkach oświatowych Bielska-Białej. To reakcja na zniszczenie przez trzech młodych ludzi kilkudziesięciu nagrobków na kirkucie – podje magistrat.
Dobra znajomość języka niemieckiego ma fundamentalne znaczenie dla budowania mostów pomiędzy Polską a Niemcami - powiedziała w środę Agata Kornhauser-Duda podczas uroczystości z okazji wręczenia dyplomów DSD II dla województwa małopolskiego w VI LO im. Adama Mickiewicza w Krakowie.
"Taki jak ja – więcej tolerancji to mniej agresji" – to autorski program profilaktyczny Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie skierowany do uczniów siódmych klas szkół podstawowych. W piątek zaprezentowano go w auli KMP, z udziałem pedagogów i uczniów ok. 20 szkół, które chcą go wprowadzać.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel, przemawiając w Wittenberdze na zakończenie obchodów 500-lecia reformacji, ostrzegła przed religijnym fanatyzmem. Podkreśliła znaczenie wolności wyznania, która nie może jednak naruszać wartości gwarantowanych przez konstytucję.
Społeczeństwo obywatelskie nie jest utopią, ale ciągłym procesem, drogą, na której obywatele nie powinni się zatrzymywać. Obywatelskość trzeba pielęgnować – uznali uczestnicy debaty pt. „Społeczeństwo obywatelskie 1517-2017. Europa, Polska, Wrocław”.
„Teraz tu jest nasz dom” to najnowszy spektakl Teatru Maska w Rzeszowie poruszający temat uchodźców, odnalezienia się w nowej rzeczywistości, a także tolerancji i empatii, opowiedziany z perspektywy dziecka. Premiera spektaklu, skierowanego głównie do młodych, odbędzie się w niedzielę.
Goście zwiedzający nową wystawę stałą w Muzeum Śląskim w Katowicach, poświęconą książkom Alfreda Szklarskiego o Tomku Wilmowskim będą używać lupy, mapy i sakwy podróżnika, żeby znaleźć skarby. Ekspozycja ma m. in. uczyć szacunku dla odmienności i innych kultur.
Ks. prof. Michał Heller; Janina Ochojska; laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Malala Yousafzai i metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz znaleźli się w kapitule Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, ustanowionej w tym roku przez samorząd Małopolski
Dominikanin ojciec Ludwik Wiśniewski, Roman Michalak oraz Dariusz Ciupał i Fundacja Cyryla i Metodego uhonorowani zostali Medalami "Zasłużony dla Tolerancji", przyznawanymi po raz osiemnasty przez Fundację Ekumeniczną "Tolerancja".
Usuwanie obraźliwych napisów, zwiedzanie łódzkich nekropolii i świątyń różnych wyznań, wystawa fotografii ukazująca historie osób skazanych na izolację i wykluczenie znalazły się w programie Kolorowej Tolerancji, której kolejna edycja rozpoczyna się w poniedziałek.