Premier Donald Tusk oświadczył, że Polska formalnie podejmie starania o organizację Igrzysk Olimpijskich. Dodał, że realna perspektywa, o której możemy mówić, biorąc pod uwagę wstępne decyzje, zobowiązania, deklaracje MKOL, to 2040 lub 2044 rok.
Czas na kolejną odsłonę podcastu Muzeum Historii Polski. Tym razem pełną sportowych emocji, ale też niezwykłych postaci i wielkich czynów dokonywanych nie tylko na sportowych, ale też na wojennych arenach.
Siedem medali: jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe zdobyli polscy uczniowie na VII Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej, organizowanej w Suwałkach przez Polskie Towarzystwo Geograficzne – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Cztery medale – dwa złote i dwa srebrne – zdobyli polscy uczniowie na XXVII Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej (CEOI 2020), która odbyła się w Nagykanizsa na Węgrzech – podało we wtorek Ministerstwo Edukacji Narodowej.
85 lat temu, 31 lipca 1932 roku w Los Angeles Janusz Kusociński został mistrzem olimpijskim w biegu na 10 000. Stanął na najwyższym stopniu podium, które po raz pierwszy weszło do sportowej tradycji właśnie od tych igrzysk.
We wtorek Narodowy Bank Polski z okazji rozpoczynających się 5 sierpnia w Rio de Janeiro igrzysk wprowadził do obiegu złotą i srebrną monetę okolicznościową z odniesieniem do dwóch dyscyplin - lekkoatletyki (rzut młotem) i kolarstwa górskiego.
Dokumentalny projekt "Back to Berlin" realizuje grupa motocyklistów z Izraela. Z Tel Awiwu jadą przez Europę, m.in. przez Polskę, do Niemiec. Motocykliści wiozą pochodnię, która rozpali znicz Europejskich Igrzysk Makabi odbywających się w Berlinie w dniach od 27 lipca do 5 sierpnia.