Gdzie można spotkać utopca, dlaczego raubsic, czyli lasowiacki kłusownik przepuszczał żywą żmiję przez lufę strzelby – na te i inne pytania udzieli odpowiedzi nowa gra edukacyjna „O czym dudni woda w studni?”, poświęcona kulturze Lasowiaków.
Do 17 marca IPN przedłużył przyjmowanie zgłoszeń do hackathonu HISTHACK - maratonu programowania w konkursowej formule. W pierwszym etapie uczestnicy opracują koncepcję scenariusza historyczno-edukacyjnej gry komputerowej o historii Polski. Jury IPN wyłoni po jednej drużynie z każdego województwa.
Muzeum Historyczne w Przasnyszu (Mazowieckie) przygotowało grę w karty „Vita Stanislai” o św. Stanisławie Kostce (1550–1568), patronie Polski, dzieci i młodzieży oraz diecezji płockiej. Grę mogą uzyskać bezpłatnie m.in. szkoły i stowarzyszenia. Św. Stanisław Kostka pochodził z Rostkowa niedaleko Przasnysza.
10 tys. zł. to nagroda w konkursie na grę edukacyjną o tematyce związanej z dziedzictwem kulturowym Polski organizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID). Zgłoszenia można przesyłać do 31 sierpnia.
Z okazji przypadającej w tym roku 700. rocznicy śmierci Dantego Alighieri i ukończenia przez niego poematu „Boska Komedia” Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi przygotowała grę na smartfony i tablety inspirowaną największym dziełem włoskiego poety.
Edukacyjna gra internetowa „Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II”, która jest drugim modułem gry „Godność. Wolność. Niepodległość”, została udostępniona na platformie epodreczniki.pl oraz na stronie niepodległa.men.gov.pl - poinformowało we wtorek MEiN.
Gdzie leży polska Sahara i morze inne niż Bałtyk, o kim mówiono „śląski Kopciuszek”, a o kim skoczek z Wisły – tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć grając w edukacyjną grę planszową Silesia GO! Rajd po województwie śląskim - podała Biblioteka Śląska.
„Godność. Wolność. Niepodległość” – to gra internetowa o tematyce historycznej, która powstała w ramach projektu edukacyjnego MEN „Niepodległa na lata 2017–2021”. Treści w grze są zgodne z podstawą programową, dzięki czemu można ją wykorzystać na lekcjach.
Przygody niedźwiadka Wojtka, który przebył szlak bojowy z armią gen. Andersa, są tematem gry planszowej wydanej przez IPN - „Miś Wojtek”. Grę należy upowszechniać, żeby jak najwięcej dzieci poznało tę część naszej historii – mówiła w Gdańsku, podczas prezentacji gry senator Anna Maria Anders.
„Bitwa o Polskę” to edukacyjno-patriotyczna gra planszowa, którą opracowali studenci i absolwenci rzeszowskiej uczelni. Gra uczy strategicznego myślenia, taktyki i przewidywania ruchów przeciwnika, ale przede wszystkim ma przypomnieć, czym jest patriotyzm.