W związku z ponownym zamknięciem instytucji kultury, Muzeum Niepodległości (MN) w Warszawie udostępniło online wystawę „Kobiety dla Niepodległej” - poinformowała PAP Magdalena Kukawska z dział promocji i marketingu MN.
Rząd Korei Południowej zlecił Instytutowi Badań nad Historią Uniwersytetu Koreańskiego w Seulu utworzenie zbioru dokumentów związanych z tzw. kobietami do towarzystwa, wykorzystywanymi przez Japończyków podczas II wojny światowej.
Ambasador Japonii w Seulu Yasumasa Nagamine spotkał się w czwartek z p.o. prezydenta Korei Płd. Hwang Kio Anem. Było to pierwsze takie spotkanie po impasie dyplomatycznym w kontaktach między obu państwami wywołanym sporami na polu historycznym.
Południowokoreańscy historycy i aktywiści demonstrowali w piątek w centrum Seulu w proteście przeciwko kontrowersyjnej uwadze prezydenta Chin Xi Jinpinga o tym, że obie Koree "były kiedyś częścią Chin".
Koreanki, które podczas II wojny światowej były zmuszane do prostytucji przez japońskie władze okupacyjne, będą mogły ubiegać się o wypłatę odszkodowania ze specjalnego funduszu finansowanego przez rząd Japonii - ogłosiło w czwartek południowokoreańskie MSZ.
Zamknięta granica nie kończyła się na 38. równoleżniku, była wszędzie, w sercu każdego człowieka, blokowała przeszłość i dławiła przyszłość - pisze Suki Kim w książce „Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit”. Koreańska pisarka od 13 r. życia mieszka w USA.