Holokaust

26.03.2012 aktualizacja 25.08.2016

Treblinka – obchody 70. rocznicy Akcji Reinhardt

Zapaleniem sześciu zniczy - symbolizujących 6 mln ofiar Holokaustu - oddano w Treblince hołd Żydom, którzy zginęli w czasie Akcji Reinhardt. Uroczystości upamiętniły 70. rocznicę rozpoczęcia zagłady ludności żydowskiej w Generalnym Gubernatorstwie. W uroczystościach ku czci około 2 mln Żydów pomordowanych podczas Akcji Reinhardt uczestniczyli m.in. przedstawiciele ocalonych oraz licznie przybyła polska i izraelska młodzież.

Uroczystość na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady w Treblince poprzedziły warsztaty dla młodzieży z Polski i Izraela w Warszawie i w Mińsku Mazowieckim. Młodzi ludzie, wychodząc od historycznego momentu, jakim było ogłoszenie Akcji Reinhardt, rozmawiali o różnych postawach wobec Żydów w czasie Zagłady oraz sposobach kultywowania pamięci o Holokauście. (PAP)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL