Blisko 200 obrazów 69 artystów zostanie zaprezentowane na wystawie finałowej ogólnopolskiego konkursu malarstwa Bielska Jesień 2017, która zostanie otwarta 9 listopada – poinformowały we wtorek służby prasowe Galerii Bielskiej BWA, która organizuje wydarzenie.
Prace artystów awangardowych związanych ze środowiskami twórczymi w najważniejszych miastach II Rzeczypospolitej będzie można zobaczyć na wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie. Ekspozycja "Miejska rewolta" będzie dostępna od najbliższego piątku do 21 stycznia 2018 r.
To ciekawa lekcja historii o polskim parlamentaryzmie i obecności Żydów w jego tworzeniu - mówiła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska we wtorek, podczas otwarcia wystawy "Żydzi w przestrzeni politycznej II RP” w Sejmie.
Miasto Łódź, które ubiega się o organizację światowej wystawy EXPO 2022, zostało zaprezentowane wiedeńskiej publiczności podczas wystawy na tamtejszym Uniwersytecie Technicznym. We wtorek odbyło się otwarcie ekspozycji pt. "City Re:Invented", która promuje Łódź jako miasto wyjątkowe.
37 fotografii, które powstały podczas podróży Michała Korty po Bałkanach, jest prezentowanych na wystawie w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Jak mówi ich autor, to "fotograficzny esej".
Muzeum Mazowieckie w Płocku przewiduje, że stała ekspozycja sztuki art deco powstanie tam w 2019 r., a nie w 2018 r., jak zakładano wcześniej. Dotąd, w czterech przetargach, nie udało się znaleźć wykonawcy robót budowlanych.
Wystawę poświęconą ofiarom tzw. operacji polskiej NKWD z lat 1937-38 otwarto w poniedziałek w gmachu Poczty Głównej w Krakowie. Ekspozycja to wspólna inicjatywa IPN i Poczty Polskiej; wcześniej była ona pokazywana w Warszawie i Katowicach. W Krakowie będzie dostępna przez miesiąc.
Paryskie muzeum Jeu de Paume, to samo, w którym w 1938 r. po raz pierwszy pokazało za granicą swe zbiory nowojorskie MoMA, przypomina obecnie twórczość Alberta Rengera-Patzscha, jednego z wielkich fotografów I połowy XX w.