Eksponaty z czterech polskich muzeów - w tym Zamku Królewskiego na Wawelu i Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - będzie można oglądać do listopada na wystawie "Jan III Sobieski. Polski król w Wiedniu", która otwarta została w Pałacu Zimowym Austriackiej Galerii Belvedere.
Blisko 200 prac, stworzonych przez więźniów Auschwitz, a także oryginał napisu "Arbeit macht frei" będzie można od piątku zobaczyć na wystawie "Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz" zorganizowanej w Kamienicy Szołayskich - oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie.
Multimedialna mapa pokazująca obszary stolicy Dolnego Śląska, które w wyniku powodzi z 1997 br. znalazły się pod wodą, zdjęcia oraz nagrania dokumentujące zniszczenia wywołane żywiołem - to elementy wystawy, którą do piątku można obejrzeć we wrocławskim Hydropolis.
Kilkadziesiąt rzeźb i obrazów, odwołujących się do postaci nierealnych zwierząt i stworów, jest prezentowanych od czwartku na wystawie „Fantazmaty. Barwny świat polskiej i meksykańskiej sztuki ludowej” w Muzeum Dialogu Kultur - oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach.
Zdjęcia, cytaty, ogłoszenia, afisze i wspomnienia dotyczące warszawskiej przedwojennej, żydowskiej ulicy Nalewki można oglądać do 22 września na plenerowej wystawie przy bramie wejściowej do Ogrodu Krasińskich od strony ul. Bohaterów Getta, czyli dawnych Nalewek.
Do końca czerwca polski pawilon na EXPO 2017 w Astanie odwiedziło już ponad 45 tys. osób – poinformował komisarz wystawy Andrzej Stefański. Do końca imprezy nasz pawilon może obejrzeć ok. 200 tys. gości
Zdjęcia i biogramy zamordowanych duchownych znalazły się na wystawie "Niedokończone msze wołyńskie”, którą otwarto we wtorek w Sejmie. "Pamięć o tamtych wydarzeniach przechowujemy, jako przestrogę i zobowiązanie wobec przyszłości" - napisał w liście marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
Dzieła izraelskiej artystki Brachy L. Ettinger, które nawiązują do motywu straty i miłości w kontekście wojny i pamięci o Holokauście, od piątku będzie można oglądać na wystawie "Eurydyka – Pieta" w Muzeum Śląskim w Katowicach.
Expo 2022 w Łodzi byłoby zwieńczeniem zachodzących procesów rewitalizacyjnych w mieście i okazją do wymiany doświadczeń z partnerami z całego globu - powiedział wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński otwierając wystawę plakatu o odbudowie Warszawy w ICE Kraków.