Ok. 200 pomników – monumentów i tablic – upamiętniających Tadeusza Kościuszkę utrwalił na zdjęciach australijski działacz polonijny Felix Molski. Wystawę jego fotografii można od piątku oglądać pod kopcem Kościuszki w Krakowie.
Ponad 250 pocztówek przedstawiających przede wszystkim architekturę miast, miasteczek i wsi z obszaru trzech kresowych województw: lwowskiego, stanisławowskiego i tarnopolskiego, można od piątku zobaczyć na wystawie w Muzeum Miejskim Wrocławia.
Instalację artystyczną przypominającą historię dawnej kopalni Katowice będzie można od soboty oglądać w Centrum Scenografii Polskiej Muzeum Śląskiego w Katowicach. Nową siedzibę muzeum wybudowano przed kilku laty w miejscu zlikwidowanej w 1999 r. kopalni.
Fotogramy i opisy historii szyldów semaforowych, wykonanych podczas powojennej odbudowy Starówki znalazły się na wystawie "Zabytkowe szyldy z warszawskiej Starówki – metaloplastyczne dzieła sztuki", którą otwarto w czwartek na dziedzińcu Pałacu Branickich.
Ponad 30 fotografii przedstawiających hollywoodzką aktorkę Audrey Hepburn będzie można od piątku zobaczyć w Domku Miedziorytnika we Wrocławiu. Zdjęcia autorstwa Miltona H. Greene'a pochodzą z kolekcji liczącej ponad 3 tys. fotografii, którą miasto Wrocław zakupiło w 2014 r.
100 prac wybranych artystów z krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) będzie można oglądać od soboty na wystawie VISEGRAD4ART „Painting Rediscovery” w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu.