Okupacja niemiecka

11.10.2016

Gra wielkoformatowa Muzeum AK w Krakowie - w niedzielę bezpłatne warsztaty edukacyjne

16.10.2016 - 16.10.2016 Gra wielkoformatowa Muzeum AK w Krakowie - bezpłatne warsztaty edukacyjne Gra wielkoformatowa Muzeum AK w Krakowie - bezpłatne warsztaty edukacyjne

Zamach! Łapanka! Atak na posterunek! - Muzeum AK w Krakowie przygotowało grę wielkoformatową, dzięki której można przenieść się w czasy II wojny światowej i poznać realia życia w okupowanym mieście. W niedzielę, 16 października odbędą się bezpłatne otwarte warsztaty edukacyjne.

O godz. 11:00 i 13:00 odbędą się bezpłatne warsztaty - uczestnicy w wieku powyżej 12 lat będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Wystarczy zgłosić swój udział - pod nr telefonu 12 41 00 770 lub mailowo: rezerwacja@muzeum-ak.pl. Warto się pospieszyć – ilość miejsc jest ograniczona.

Jak nazywała się pierwsza krakowska organizacja konspiracyjna? Jakie kryptonimy nosił Okręg AK Kraków? W jakim budynku mieściła się siedziba rządu Generalnego Gubernatorstwa? W jaki sposób okupant zmienił herb Krakowa? - tego wszystkiego można będzie dowiedzieć się podczas warsztatów edukacyjnych zorganizowanych przez krakowskie Muzeum Armii Krajowej.

Swoją wiedzę można następnie sprawdzić w drużynowej rywalizacji na wielkiej planszy o wymiarach 7 x 7 metrów. Nietypowy spacer po ulicach okupowanego Krakowa wiedzie zarówno do miejsc w których wydarzyło się coś ważnego, ale również do przystanków, na których trzeba wykazać się wiedzą lub umiejętnościami. Gra ma atrakcyjną szatę graficzną, przygotowaną zgodnie z najnowszymi trendami w projektowaniu.

„Poza wiadomościami uczestnicy będą mieli okazję rozwijać umiejętności w zakresie kompetencji społecznych oraz stosowania zdobytej wiedzy w praktyce” – w taki sposób grę zrecenzowała dr hab. Maria Stinia z Zakładu Historii Kultury i Edukacji Historycznej Instytutu Historii UJ.

Źródło: Muzeum Armii Krajowej w Krakowie im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL