Europa i świat po II wojnie światowej

04.06.2016 aktualizacja 11.08.2016

IPN: do 15 VI wystawa „Pojednanie/Versöhnung in progress…"

Wystawa „Pojednanie/Versöhnung in progress… Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 r.” Wystawa „Pojednanie/Versöhnung in progress… Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 r.”

Od dziś do 15 czerwca br. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 będzie można obejrzeć wystawę „Pojednanie/Versöhnung in progress… Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 r.”

Wystawa autorstwa dr. Roberta Żurka powstała dzięki współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” z Wrocławia oraz Maximilian-Kolbe-Stiftung z Bonn. Opowiada o trudnym i wciąż niedokończonym procesie polsko-niemieckiego pojednania po II wojnie światowej, w którym istotną rolę odegrały osoby kierujące się wartościami chrześcijańskimi.

Wystawę w Warszawie będzie można odwiedzać do 15 czerwca, później będzie prezentowana w innych miastach w Polsce oraz w Niemczech.

Więcej o wystawie na stronie internetowej: http://www.1965-2015.eu/pojednanie-versohnung-in-progress/wystawa-mobilna/

Źródło: IPN

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL