W sobotę w Teatrze Lalek Guliwer odbędzie się charytatywny spektakl dla podopiecznych warszawskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych – informuje PAP specjalistka ds. promocji stołecznej sceny Agnieszka Evans.
Nieznane dokumenty, fotografie, nagrania są eksponowane na wystawie pt. "Król pianistów w świecie polityki. Ignacy Jan Paderewski w dokumentach archiwalnych", której wernisaż odbył się we wtorek w Bibliotece m.st. Warszawy.
Pięć zespołów teatralnych z Tokio oraz Kioto pokaże swoje przedstawienia na warszawskiej Scenie Kocjana w ramach Przeglądu Teatru Japońskiego – poinformowała PAP we wtorek Paulina Szwed-Piestrzeniewicz z Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Początek przeglądu – 27 listopada.
Przegląd najważniejszych wydarzeń w historii stosunków między Polską a Wielką Brytanią na przestrzeni ostatnich stu lat można oglądać na otwartej we wtorek w Londynie wystawie „Sto lat relacji polsko-brytyjskich”.
W setną rocznicę urodzin Ignacego Witza stołeczne Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego przypomina sylwetkę i twórczość artysty na wystawie „Oczy są radarem mózgu. Ignacy Witz (1919–1971)” – poinformowała PAP specjalistka ds. promocji Dorota Parzyszek. Wystawa jest czynna od piątku.
Pełniący obowiązki dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu Kazimierz Budzanowski podsumował we wtorek ostatni rok działalności placówki. Wraz z zespołem artystycznym zaapelował o jak najszybsze uregulowanie kwestii wyboru nowych władz teatru.
Stworzony pięć lat temu spektakl "Rajcula warzy", w którym tytułowa Rajcula po śląsku opowiadała widzom o gotowaniu swoich ulubionych dań, doczekał się nowej, bożonarodzeniowej wersji. Premierę jednoaktówki „Rajcula warzy na Wilijo” zaplanowano na piątek w katowickiej Fabryce Porcelany.
Utwory Beli Bartoka, Leosa Janacka i Lubicy Cekovskiej zaprezentuje we wtorek wieczorem w Filharmonii Narodowej czeski kwartet im. Pavla Hassa. Koncert odbędzie się w ramach II Międzynarodowego Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie.
Wykwintne naczynia i akcesoria stołowe z XVII, XVIII i XIX w., pochodzące z kolekcji muzealnych z całej Polski, zostaną zaprezentowane w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wernisaż wystawy "O stołach i bankietach pańskich" odbędzie się w czwartek.