Amerykanie przyzwyczaili się do obostrzeń i nie czują się zagrożeni terroryzmem. Ta obawa odeszła - mówił w środę w Studiu PAP amerykanista prof. Tomasz Płudowski w 23. rocznicę zamachów na World Trade Center.
Przed pomnikiem Homo Homini w Kielcach upamiętniono ofiary zamachów terrorystycznych dokonanych w USA 11 września 2001 r. W atakach zginęło blisko 3 tys. osób. „Akty terroryzmu to największe zagrożenie XXI wieku, które zabiera nam poczucie bezpieczeństwa” – powiedziała prezydent Kielc Agata Wojda.
Biuro lekarza sądowego w Nowym Jorku poinformował, że dzięki rozwojowi technologii badań DNA udało się zidentyfikować 1650. ofiarę ataku terrorystycznego na nowojorskie wieże World Trade Center z 11 września 2001 roku.
Prezydent RP Andrzej Duda oraz Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda złożyli wieniec pod Drzewem Przetrwania w Strefie Zero, miejscu zamachu 11 września w Nowym Jorku. Spotkali się też m.in. z Leokadią Głogowską, Polką, która przeżyła zamach na World Trade Center.
Prezydent USA Donald Trump podczas uroczystości przed Pentagonem uczcił w środę pamięć ofiar ataków terrorystycznych, jakie miały miejsce 18 lat temu. Zapewnił, że „Ameryka nigdy o nich nie zapomni”.
Zgodnie z tradycją Nowy Jork uczci 11 września rocznicę ataków terrorystycznych na World Trade Center (WTC) z 2001 roku. Było to jedno z wydarzeń zmieniających życie – mówi turysta oglądający Strefę Zero.
Nowy Jork uczcił w niedzielę 15. rocznicę zamachów na World Trade Center. W uroczystości uczestniczyły m.in. rodziny ofiar, strażacy, policjanci oraz politycy. Odczytano nazwiska 2983 ofiar ataków terrorystycznych, w tym sześciorga Polaków.