Konsternację i protesty we Włoszech wywołało krążące w mediach społecznościowych zdjęcie trzech młodych mieszkanek Bolonii, które w noc Halloween zainscenizowały porwanie byłego premiera Aldo Moro w 1978 r. Fotografię zamieścił w sobotę boloński dziennik "Il Resto del Carlino", oceniając, że jest szokująca.
Zamach bombowy na kawiarnię Rolando w centrum Madrytu, przeprowadzony pół wieku temu przez baskijskich terrorystów z ETA, był przełomowy w historii tej organizacji, która weszła wówczas na wyższy poziom przemocy – powiedział PAP Gaizka Fernandez, kierownik działu badań w hiszpańskim Centrum Pamięci Ofiar Terroryzmu.
Przed pomnikiem Homo Homini w Kielcach upamiętniono ofiary zamachów terrorystycznych dokonanych w USA 11 września 2001 r. W atakach zginęło blisko 3 tys. osób. „Akty terroryzmu to największe zagrożenie XXI wieku, które zabiera nam poczucie bezpieczeństwa” – powiedziała prezydent Kielc Agata Wojda.
Biuro lekarza sądowego w Nowym Jorku poinformował, że dzięki rozwojowi technologii badań DNA udało się zidentyfikować 1650. ofiarę ataku terrorystycznego na nowojorskie wieże World Trade Center z 11 września 2001 roku.
Musimy zrozumieć, że bierzemy udział w bitwie pomiędzy cywilizacją i barbarzyństwem – powiedział w niedzielę pod pomnikiem Bohaterów Getta do uczestników zgromadzenia wyrażającego solidarność z Izraelem i ofiarami terroru ambasador Izraela w Polsce Jakow Liwne.
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przyznał w niedzielę, że to „haniebne”, iż Berlinowi zajęło pięć dekad uzgodnienie rekompensaty dla pogrążonych w żałobie rodzin izraelskich ofiar ataku podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku.
Policjant Norbert Schmid był pierwszą ofiarą morderstwa dokonanego przez terrorystyczną Frakcję Czerwonej Armii (RAF). Zastrzelono go 50 lat temu w Hamburgu. Podejrzany o ten czyn nigdy nie został skazany. „Państwo zdradziło mojego męża” – mówiła wdowa po funkcjonariuszu.