Pożegnać stary rok i przywitać nowy można na wiele sposobów. Alternatywą dla domówek, balów i Sylwestra „przed telewizorem” może być noc w teatrze, operze lub filharmonii. Przedstawiamy propozycje warszawskich instytucji kultury na ostatni dzień roku.
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości, która odbędzie się w niedzielę w Pałacu Prezydenckim, podpisze ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie. To będzie historyczny moment – ocenia prezydencki minister Wojciech Kolarski.
To jest zaskakująca informacja - powiedział PAP dyrektor artystyczny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana Janusz Majcherek. Cieszymy się, że będziemy mogli wreszcie gościć naszych widzów w teatrze - dodał p.o. dyrektora Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza Artur Janusiak.
Gniezno jest pierwszą stolicą Polski – o tym fakcie przypominają tablice umieszczone w ostatnich dniach przy drogach wjazdowych. I choć Poznań także zgłaszał swoje ambicje do bycia pierwszą stolicą kraju – władze miasta nie widzą w tym ruchu nic złego.
Policja będzie wyjaśniać okoliczności zniszczenia pomnika gen. Zygmunta Berlinga w Warszawie. O przewróceniu monumentu, który stał stołecznej na Saskiej Kępie, w okolicach mostu Łazienkowskiego, poinformował w niedzielę wieczorem na Twitterze lider KPN-Niezłomni Adam Słomka.
Skwer u zbiegu alei Jana Pawła II i ul. Słomińskiego przy CH Arkadia będzie nosił imię ppor. Armii Krajowej, bohatera książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” – Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” – zdecydowali w czwartek radni podczas sesji Rady Miasta Warszawy.
Z okazji upamiętnienia 74. rocznicy Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godz. 17 w Warszawie uruchomione zostaną syreny alarmowe. Jak wskazuje w rozmowie z PAP Magdalena Łań ze stołecznego ratusza, to już warszawska wieloletnia tradycja.
Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił w czwartek zarządzenia zastępcze wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery dotyczące zmian nazw czterech ulic w Warszawie w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną. Do tej pory sąd uchylił 47 takich zarządzeń, a jedno utrzymał.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił w środę skargę m.st. Warszawy na zarządzenie zastępcze wojewody mazowieckiego wydane w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną i dotyczące zmiany nazwy jednej z ulic w stołecznym Rembertowie - poinformował WSA.