Szczeciński Hotel Dana poszukuje zdjęć nawiązujących do historii budynku, w którym prowadzi działalność, oraz samych Zakładów Odzieżowych „Dana”. W ubiegłym stuleciu była to jedna z najsłynniejszych szczecińskich marek. Najciekawsze fotografie we wrześniu trafią na wystawę.
Prace projektantek-amatorek oraz ubrania zaprojektowane przez profesjonalnych twórców, jak Jerzy Antkowiak, Grażyna Hase, Barbara Hoff, można od wtorku oglądać na wystawie „Moda stanu wojennego” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Będzie to pierwsza w Polsce ekspozycja poświęcona temu tematowi.
Suknie ślubne szyte z jedwabiu, czy z firanek, przerabiane, z welonem lub w wersji mini – w spichlerzu Muzeum Okręgowego w Koninie od weekendu oglądać można wystawę „Cała jesteś w skowronkach”, opowiadającą o modzie ślubnej czasów PRL-u.
Wystawa „Jerzy Antkowiak - Moda Polska” ma być jednym z najważniejszych wydarzeń nowego sezonu w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Ekspozycję kreacji oraz pamiątek najsłynniejszego projektanta mody epoki PRL, będzie można oglądać od 6 października.
Kilkaset obiektów - ubrania, szkice, dokumenty i zdjęcia - złoży się na wystawę poświęconą kreatorowi mody doby PRL-u pt. „Jerzy Antkowiak i Moda Polska”. Ekspozycja będzie dostępna dla publiczności od 6 października w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Oryginalne stroje ślubne z czasów PRL, archiwalne zdjęcia oraz nagrania wspomnień związanych z zawarciem związku małżeńskiego - to niektóre z elementów tworzących wystawę „Wspomnienie miłosnego święta”, którą od soboty można oglądać w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.
Ponad 400 strojów z okresu PRL, w tym ubiory okolicznościowe i te noszone na co dzień – można od poniedziałku obejrzeć na wystawie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. To największa w Polsce wystawa muzealna poświęcona zagadnieniom mody z tamtego okresu.
39 tys. widzów obejrzało wystawę „Modna i już! Moda w PRL” w Muzeum Narodowym w Krakowie. Zgromadzono na niej blisko pół tysiąca strojów i akcesoriów, m.in. kreacje zaprojektowane przez Jerzego Antkowiaka, Grażynę Hase, Barbarę Hoff i Kalinę Paroll.
Moda okresu 1945-1955 to była także taktyka przetrwania i zachowania godności i wolności; długo królowały przeróbki, przykładem może być np. bardzo popularny w tym czasie srebrnoszary płaszczyk z koca - mówi PAP doktorantka Instytutu Kultury Polskiej Karolina Sulej.