Postać Włodzimierza Puchalskiego – znanego w PRL-u przyrodnika i edukatora, ale niedocenionego fotografa przyrody i człowieka, którego ze zwierzętami łączyła niezwykła więź – przypomni wystawa, którą od piątku oglądać można w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.
„Niechciana stołeczność. Architektura i urbanistyka Krakowa w czasie okupacji niemieckiej 1939–1945” – to tytuł wystawy, którą od soboty będzie można oglądać w Międzynarodowym Centrum Kultury (MCK) w Krakowie.
O wkładzie polskich architektów w odbudowę Skopje po trzęsieniu ziemi w Macedonii w 1963 r. oraz o polskich dziełach sztuki przekazanych macedońskiej stolicy przypomina wystawa, którą od środy będzie można oglądać w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.
W 2018 roku Międzynarodowe Centrum Kultury będzie koordynatorem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego i animatorem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Zorganizuje wiele wydarzeń kulturalnych, wystaw, konferencji, seminariów i programów edukacyjnych.
Agata Wąsowska-Pawlik została powołana na stanowisko dyrektora Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie - poinformowało MKiDN. Nominację wręczył jej w czwartek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.
Ponad 30 rzeźb i ok. 20 litografii i rysunków Ivana Mestrovicia będzie można od wtorku oglądać na wystawie „Adriatycka epopeja” w Międzynarodowym Centrum Kultury (MCK) w Krakowie. Kuratorzy ekspozycji podkreślają, że Mestrović jest największym chorwackim artystą XX w.
32 młodych ekspertów zajmujących się ochroną dziedzictwa z 21 krajów tworzących Komitet Światowego Dziedzictwa oraz m.in. z Białorusi, Czech, Egiptu, Federacji Rosyjskiej i Indii weźmie udział w Forum Młodych UNESCO, które rozpocznie się w niedzielę w Warszawie.
Mariusz Wróbel pokieruje Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska, a Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. będzie zarządzać Hanna Błauciak. W piątek prezydent miasta Jacek Wójcicki dokonał ich wyboru na te stanowiska.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz z goszczącym w Krakowie prezydentem Słowacji Andrejem Kiską zwiedzili w piątek wystawę „Koszycka moderna”. Szefowie państw ocenili, że wystawa zbliża Polskę i Słowację oraz pokazuje bliskość kulturową obu krajów.