Odwiedzając miejsce urodzenia Roberta Schumana w Luksemburgu, jego dom pod francuskim Metz, a także Strasburg, gdzie siedzibę ma Parlament Europejski, grupa Polaków chce przypomnieć o wizji jednego z ojców założycieli zjednoczonej Europy.
Instytut Myśli Schumana organizuje w tym roku po raz drugi akcję Wielkanoc bez granic, w ramach której polskie rodziny zapraszają cudzoziemców mieszkających w Polsce na świąteczne śniadanie. Odbędzie się ono w poniedziałek wielkanocny w dwóch warszawskich hotelach.
Twórcy zjednoczonej Europy wiedzieli, że trzeba gromadzić się wokół wartości np. takich jak węgiel i stal; ale mogą to też być wartości większe; którymi są dla nas: jedna wiara, jeden chrzest i jeden Bóg - mówił w niedzielę proboszcz parafii Opatrzności Bożej ks. Tadeusz Aleksandrowicz.
Zaproś mieszkającego w Polsce cudzoziemca na Wielkanoc - apeluje Instytut Myśli Schumana, który w zeszłym roku zorganizował już po raz drugi analogiczną akcję wigilijną. W "Wigilii bez granic" wzięło udział ok. 3 tys. osób. "Wielkanoc bez granic" ma na celu integrację cudzoziemców w duchu chrześcijańskim.
Rodziny, które chcą gościć przy stole wigilijnym cudzoziemców mieszkających w Polsce, mogą się zgłaszać, wypełniając formularz rejestracyjny – poinformował w poniedziałek Instytut Myśli Schumana, organizator akcji, która ma na celu zintegrowanie Polaków z obcokrajowcami.
Wprowadzanie pokoju przez działanie na rzecz pojednania między ludźmi i służba na rzecz dobra wspólnego w oparciu o wartości chrześcijańskie - to elementy misji Instytutu Myśli Schumana, który we wtorek, w 130. rocznicę urodzin polityka, w Warszawie zainaugurował swoją działalność.