Na Zamek Królewski na Wawelu trafił nie pokazywany nigdy wcześniej XVI-wieczny obraz ze zbiorów krakowskiego klasztoru oo. Franciszkanów. Przypuszcza się, że autorem dzieła jest Lucas Cranach Starszy - co będzie jeszcze przedmiotem analiz podczas konserwacji.
Portrety fundatora Białegostoku Jana Klemensa Branickiego i jego małżonki Izabeli zakupione na aukcji przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku, które poddano pracom konserwatorskim, można znowu oglądać w muzeum. Prace wykazały m.in. że obrazy pochodzą z XVIII wieku.
Portrety fundatora Białegostoku Jana Klemensa Branickiego i jego małżonki Izabeli zakupione na aukcji przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku, przejdą renowację. W muzeum będzie można je ponownie oglądać od grudnia.
Muzeum Narodowe w Gdańsku wystąpiło do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dotację na odrestaurowanie XVII-wiecznego obrazu Isaaka van den Blocke "Zesłanie Ducha Świętego", który był elementem ołtarza głównego kościoła św. Brygidy w Gdańsku.
Figura Archanioła Gabriela i Matki Bożej z warsztatu Wita Stwosza są m.in. wśród odnowionych rzeźb na wystawie w Muzeum Diecezjalnym w Łomży. Renowację obiektów sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W Pałacu Poznańskich - obecnie siedzibie Muzeum Miasta Łodzi - trwają prace konserwatorskie obrazów Samuela Hirszenberga, które ozdabiają ściany reprezentacyjnych sal obiektu. Konserwacja za ponad 91 tys. zł to część projektu poświęconego braciom Hirszenberg.
Słynny witraż „Bóg Ojciec” w kościele franciszkanów w Krakowie będzie kompleksowo wyremontowany. Dzieło Stanisława Wyspiańskiego właśnie jest demontowane. Wkrótce trafi do pracowni konserwatorskiej, gdzie zostanie oczyszczone i odnowione.