Przypisywane tajemniczemu artyście Banksy'emu, skradzione i odnalezione niedawno we Włoszech malowidło na drzwiach paryskiego klubu Bataclan, zostanie wystawione 14 lipca w Rzymie - ogłosiła w czwartek ambasada Francji.
Graffiti tajemniczego twórcy street artu Banksy'ego – przedstawiające dziecko cieszące się spadającym śniegiem, który w rzeczywistości jest resztkami palących się odpadków ze śmietnika – zostało sprzedano za kilkaset tysięcy funtów brytyjskiemu marszandowi.
W Poznaniu powstała unikatowa w skali kraju mapa "Z bliska / Z daleka", w której zebrane i opisane zostały murale, graffiti, neony i typografia miasta. Publikacja jest nieodpłatnie dostępna w sieci oraz m.in. w miejskich placówkach kulturalnych.
21 artystów, których graffiti w Nowym Jorku zostały w 2013 r. zamalowane, a później zniszczone przez właściciela budynku, otrzyma w sumie 6,7 mln dolarów odszkodowania wraz z odsetkami - informuje we wtorek agencja AFP.
Prezentację tagów regionalnych graficiarzy będzie można oglądać od 8 do 26 grudnia w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wydarzenie jest zapowiedzią wystawy poświęconej śląskiemu hip-hopowi, która odbędzie się za ponad rok, na początku 2019 r.
Graffiti, plakaty, szablony, vlepki, murale - które przez ostatnie pół wieku pojawiały się na murach polskich miast - zebrano na wystawie "Dzika grafika". Do 7 maja można ją oglądać w Muzeum Plakatu w Wilanowie.
Seminarium poświęcone street artowi oraz malowanie wielkogabarytowego muralu to elementy akcji społeczno-artystycznej „Operacja: Willy Brandt”, którą w środę przygotowało działające przy Uniwersytecie Wrocławskim Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta.
Grafficiarze w Nowym Jorku utracili swą mekkę. Właściciel budynku, na którego murach umieszczali legalnie swe prace, bez uprzedzenia zamalował je na biało. Większość z ok. 1500 graffiti wykonanych przez ok. 300 artystów z całego świata zostało zniszczonych. Duży, pofabryczny pięciopiętrowy budynek zwany 5 Pointz o powierzchni ponad 18 tys. m kw. w dzielnicy Long Islad City na Queensie był przez dekady opustoszały. Przed dwudziestu laty jego właściciel Jerry Wolkoff pozwolił artystom na wykorzystanie gmachu.
Na murze przy wejściu na peron Szybkiej Kolei Miejskiej w Gdyni Stoczni powstaje mural, który będzie upamiętniał gdyńskie wydarzenia Grudnia '70. Malowidło o długości 50 metrów tworzą wspólnie miejscowi artyści oraz kibice Arki Gdynia.