Hasło „Zachowaj czystość umysłu” będzie towarzyszyło 20. sezonowi artystycznemu w Teatrze Łaźnia Nowa. Kiedy prowadzona jest walka o nasze dusze, chcemy przypomnieć o otwartości na własną intuicję – mówi dyrektor nowohuckiej sceny Bartosz Szydłowski.
Teatr Łaźnia Nowa zaprezentował na Aranya Theater Festival w Chinach spektakl "Konformista 2029" w reż. Bartosza Szydłowskiego. "Satysfakcję sprawiło poczucie, że teatr tyle może znaczyć, że ma misję większą niż promowanie artystycznego ego. To stawka, którą tam się czuło" - opowiada po powrocie do Krakowa reżyser i dyrektor nowohuckiej sceny Bartosz Szydłowski.
Proces wychodzenia z traumy porusza spektakl „Padało” w reżyserii Anny Gryszkówny, którego premiera odbędzie się w piątek w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie. Przedstawieniu będzie towarzyszył cykl warsztatów i spotkań z psychoterapeutami.
Spektakle teatralne, pokazy filmowe w kinie plenerowym, spotkania literackie, warsztaty, wystawy i spacery po Nowej Hucie, a także zajęcia jogi i polsko-ukraińskie rozmowy – to część atrakcji, które czekają na gości tegorocznego wydarzenia kulturalnego Bulwar(t) Sztuki w Krakowie.
Powstały na jednym z krakowskich osiedli Dom Utopii to miejsce spotkania mieszkańców Nowej Huty z twórcami, a także pomysł pary artystów, Małgorzaty i Bartosza Szydłowskich, na odczarowanie mitu dzielnicy wciąż często postrzeganej stereotypowo.
Stołeczny Teatr Powszechny im. Zygmunta Huebnera zaprezentuje 30 stycznia transmisję online granej na żywo na Dużej Scenie premiery „Biegunów” według powieści Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary. Spektakl jest koprodukcją z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.
„Granice otwarte. Pierwsze pokolenie" w reż. Łukasza Zaleskiego otworzą w sobotę nowy sezon artystyczny w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie. Będzie to pierwsza z sześciu premier planowanych na najbliższe pięć miesięcy na tej scenie.
Ginczanka zaczyna zajmować nareszcie właściwe miejsce w polskim imaginarium - tak literaturoznawczyni Agata Araszkiewicz komentuje coraz więcej przedsięwzięć związanych z tą poetką. Najnowsze z nich to premiera krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa - monodram "Ginczanka. Przepis na prostotę życia".
Fragmenty spektaklu pt. „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”, opowiadającego o poetce, nazywanej „Tuwimem w spódnicy”, zaprezentowano w czwartek w krakowskiej kamienicy przy ul. Mikołajskiej. To właśnie tam artystka spędziła ostatnie tygodnie życia, zanim aresztowało ją gestapo.
15 lat temu hale b. warsztatów Zespołu Szkół Mechanicznych w Nowej Hucie stały się siedzibą Teatru Łaźnia Nowa. O spektaklach i działaniach podejmowanych tam przez Bartosza i Małgorzatę Szydłowskich, aktorów i mieszkańców dzielnicy, opowiada wystawa „Przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej”.