Wybrane dzieła z tworzonej przez kilkadziesiąt lat, a należącej dziś do chorzowskiego Muzeum Hutnictwa kolekcji sztuki podejmującej temat przemysłu, umieściła placówka na wystawie czasowej. Są wśród nich obrazy Tadeusza Popiela, Adolpha von Menzla czy Jerzego Dudy-Gracza.
Wernisaż wystawy czasowej autorstwa Jerzego Dudy-Gracza odbędzie się w piątek o godz. 18 w Muzeum Śląskim. Wcześniej na konferencji prasowej córka malarza i kuratorka wystawy Agata Duda-Gracz opowiadała o wystawianych dziełach.
Wystawę dzieł artysty z Kolekcji Wrocławskiej, największego - poza kolekcją rodzinną - prywatnego zbioru malarstwa Jerzego Dudy Gracza będzie można oglądać od 28 stycznia oglądać w stołecznej galerii Agra-Art.
Ideą nowej ekspozycji jest pokazanie tematów najistotniejszych dla artysty, a nie tych które są najbardziej znane – mówi Agata Duda-Gracz, córka Jerzego Dudy-Gracza, o wystawie otwartej w piątek w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.
Po ponad czterech miesiącach zamknięcia, 13 stycznia ponownie otwarta zostanie autorska Galeria Jerzego Dudy-Gracza w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. W zaaranżowanym na nowo wnętrzu będzie można po raz pierwszy zobaczyć kilkadziesiąt obrazów.
Od piątkowego wieczoru możliwy będzie wirtualny spacer po galerii autorskiej Jerzego Dudy-Gracza, zlokalizowanej w Nowohuckim Centrum Kultury (NCK) w Krakowie. Wcześniej NCK umożliwiło wirtualne zwiedzanie galerii obrazów Zdzisława Beksińskiego.
Prawie 100 obrazów, w tym te najbardziej znane z lat. 70. i 80., znalazło się w galerii autorskiej Jerzego Dudy-Gracza, którą we wtorek otworzyło Nowohuckie Centrum Kultury (NCK) w Krakowie. Na wystawie prezentowane są obrazy z kolekcji żony i córki artysty.
Ponad 20 mln zł kosztowały w ostatnich czterech latach remonty Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Za środki gminy i unijne udało się odnowić 70-80 proc. powierzchni tej instytucji. Są plany, by w 2019 r. znalazła tu miejsce galeria Jerzego Dudy-Gracza.