Od 1 stycznia w Białymstoku rozpoczną działalność dwie nowe miejskie instytucje kultury: Białostocki Ośrodek Kultury, który powstał z połączenia placówki o tej samej nazwie i Centrum Zamenhofa oraz Muzeum Pamięci Sybiru, wydzielone z Muzeum Wojska.
Centrum im. Ludwika Zamenhofa zostanie włączone do Białostockiego Ośrodka Kultury - zdecydowali w poniedziałek radni na wniosek prezydenta miasta. Ma to przynieść oszczędności. Na poprzedniej sesji rada odrzuciła obywatelski projekt, by placówek nie łączyć.
Rada Miasta podtrzymała w środę decyzję o włączeniu Centrum im. Ludwika Zamenhofa do Białostockiego Ośrodka Kultury. Na środowej sesji radni odrzucili obywatelski projekt uchwały, by uchylić decyzję o połączeniu obu instytucji.
Platforma Obywatelska chce ponownego rozdzielenia Białostockiego Ośrodka Kultury i Centrum im. Ludwika Zamenhofa. W piątek w biurze Rady Miasta złożyła blisko 1,4 tys. podpisów białostoczan pod obywatelskim projektem uchwały w tej sprawie.
Platforma Obywatelska chce, by jako inicjatywa obywatelska trafił do rady miejskiej projekt ponownego rozdzielenia Białostockiego Ośrodka Kultury i Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Potrzeba podpisów tysiąca mieszkańców; zbiórka rozpoczęła się w piątek.
Centrum im. Zamenhofa, promujące wielokulturowość regionu, będzie włączone do Białostockiego Ośrodka Kultury - zdecydowali miejscy radni. Władze miasta mówią o oszczędnościach; część środowisk jest przeciwna tej decyzji, oceniając, że to likwidacja Centrum.
Radni klubu PO w białostockiej radzie miasta sprzeciwiają się planom władz Białegostoku, które chcą włączenia Centrum im. Ludwika Zamenhofa - instytucji promującej wielokulturowość regionu - do Białostockiego Ośrodka Kultury (BOK).
O historii różnych wyznań, których przedstawiciele żyją na Podlasiu lub mieszkali tu w przeszłości, zasadach wiary czy najważniejszych świętach - można się dowiedzieć z wydawnictwa "Religie Podlasia". To ilustrowany przewodnik dla dzieci i dorosłych.