Jarmark, wystawy, zwiedzanie zabytków, koncerty i rekolekcje dla narzeczonych złożyły się w świętowanie w sobotę walentynek w Chełmnie. Miasto, w którym są przechowywane relikwie św. Walentego, promuje się jako miasto zakochanych.
Tłumy mieszkańców i gości uczestniczyły w Chełmnie w trzydniowym festiwalu "Perspektywy 9 Hills Festival". Twórcom wydarzenia przyświecała idea połączenia wielu sztuk i wpisania twórczości w architektoniczną przestrzeń miasta.
Jarmark, zwiedzanie zabytków, pokazy i wystawy złożą się na program świętowania w niedzielę walentynek w Chełmnie. Miasto promuje się jako miasto zakochanych z racji relikwii św. Walentego przechowywanych w miejscowej farze.
Postać Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, wybitnego polskiego kompozytora epoki baroku, ma być jedną z wizytówek regionu kujawsko-pomorskiego. Popularyzowanie dokonań artysty będzie zainaugurowane w piątek, w rocznicę jego przybycia na Ziemię Chełmińską.
Kończy się drugi etap programu rewitalizacji zabytkowego Starego Miasta w Chełmnie. Efekty podziwiać będą goście, którzy zjadą do miasta na Walentynki, które obchodzone są tu szczególny sposób z racji posiadania przez miejscową farę relikwii św. Walentego. Kompleksowa rewitalizacja zabytkowego centrum Chełmna rozpoczęła się sześć lat temu. Lokalny samorząd skorzystał z możliwości, jakie dawał wówczas po raz pierwszy Zintegrowany Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Na początku przyszłego roku do sądu ma trafić akt oskarżenia w sprawie izolowania działaczy NSZZ "Solidarność" w wojskowym obozie specjalnym w Chełmnie na przełomie 1982 i 1983 roku. Zdaniem opozycjonistów obozy wojskowe były formą internowania.