Witold Pilecki chce nam dziś powiedzieć, że na zgodzie możemy więcej zbudować – ocenił biograf rotmistrza Jarosław Wróblewski podczas poniedziałkowej prezentacji książki pt.: „Niezniszczalny”. Publikacja jest zapisem rozmów m.in. z krewnymi oraz osobami, które znały Pileckiego.
W 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Krzyżami Wolności i Solidarności odznaczono działaczy opozycji niepodległościowej z lat 1956–89. Uroczystość odbyła się w środę w Warszawie w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
W środę w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja VII mazowieckiej edycji edukacyjnego projektu IPN dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Łączka i inne miejsca poszukiwań".
„W latach 2024–2030 prowadzona będzie inwestycja, która pozwoli zaadaptować na siedzibę muzeum teren byłego aresztu śledczego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego PRL. Inwestycja będzie finansowana ze środków budżetu państwa w wysokości do 466,3 mln zł w okresie siedmiu lat” – podał KPRM.
Podczas wtorkowego posiedzenia rząd zajmie się projektem uchwały w sprawie zapewnienia i zagwarantowania środków na realizację wieloletniego projektu budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie.