List Hanny Krall do ks. Adama Bonieckiego stał się pretekstem do rozmowy o trwającej od wielu lat przyjaźni. „Fragment, który z okazji 90. urodzin ks. Bonieckiego ukazał się w `Tygodniku Powszechnym`, wejdzie w skład książki, nad którą teraz pracuję” - powiedziała PAP dziennikarka Anna Goc.
Dwanaście rozmów o rybach, które przeprowadziła w latach 80. Hanna Krall dla „Wiadomości Wędkarskich”, zebrano w tomie „Smutek ryb”. Wypowiedzi historyków, socjologów, antropologów, astrologów i znawców sztuki składają się na kompendium wiedzy o głównych bohaterach wigilijnych dań.
Dziękuję za wszystkie odkrycia i wzruszenia, których dane jest nam, czytelnikom, doświadczać dzięki pani talentowi; pomaga pani odbiorcom zmierzyć się z przerażającymi realiami niemieckiej okupacji i terroru - napisał prezydent Andrzej Duda w środę do Hanny Krall z okazji jej 85. urodzin.
Hanna Krall, kronikarka losów polskich Żydów, mówi sama o sobie, że żyje życiem zwielokrotnionym - także swych bohaterów. We środę autorka „Zdążyć przed Panem Bogiem” kończy 85 lat, a w planach Wydawnictwa Literackiego jest jej nowa książka.
Jerzy Kronhold, Stanisław Aleksander Nowak oraz Grzegorz Piątek znaleźli się wśród laureatów Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Warszawską Twórczynią została reporterka Hanna Krall. Zwycięzców tegorocznej 10. edycji ogłoszono w czwartek w Warszawie.
Opublikowana ostatnio w USA książka Hanny Krall "Król kier znów na wylocie" spotkała się z dużym zainteresowaniem nowojorskich czytelników. Tłumacz Philip Boehm prezentuje ją jako opowieść o kobiecie, której szaleństwo w czasach Zagłady uchroniło życie.
"...coś jeszcze musiało być" - spektakl w reżyserii Izabelli Cywińskiej na podstawie tekstów Hanny Krall z książek "Hipnoza", "Tam już nie ma żadnej rzeki" i "Dowody na istnienie" będzie można zobaczyć w warszawskim Teatrze Żydowskim od 18 grudnia.