Wystawa pt. "Zeitgeist" poprzez zestawienie twórczości takich artystek jak Natalia LL, VALIE EXPORT, Diana Lelonek i Justyna Górowska ma ukazywać ducha obecnej epoki. Ekspozycja, na której zobaczyć będzie można fotografie i rejestracje performansów, dostępna będzie od piątku.
Z okazji Roku Tadeusza Kościuszki Muzeum Historii Polski uruchomiło na międzynarodowej platformie Google Arts&Culture wystawę poświęconą wielkiemu Polakowi, obywatelowi Francji, Ameryki i Europy. Ekspozycja „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” to już 17 multimedialna wystawa Muzeum udostępniona na tej platformie.
W paryskiej galerii Roi Dore oglądać można najnowsze prace Artura Majki. Artysta, pracujący od wielu lat nad Sekwaną, po studiach architektury w Krakowie ukończył paryską Akademię Sztuk Pięknych (Beaux-Arts).
Tadeusz Kościuszko był przez dwa stulecia ikoną polskiego patriotyzmu i aspiracji demokratycznych - powiedział w poniedziałek dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro podczas wernisażu plenerowej wystawy "Tadeusz Kościuszko - Człowiek Idei" w Warszawie.
„Arthur Szyk: Soldier in Art” to ekspozycja prezentowana od piątku w New York Historical Society. Przypomina twórczość popularnego niegdyś polsko-żydowskiego artysty, obecnie niemal zupełnie po obu stronach oceanu zapomnianego.
Obiekty przestrzenne, malarstwo abstrakcyjne oraz fotomontaże autorstwa Stefana Krygiera będzie można od środy oglądać w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Prezentacja prac odbywa się w ramach obchodów 100-lecia polskiej awangardy.
Produkty i surowce wytwarzane lub wydobywane przez lata na ziemi kieleckiej, zarówno pralka Frania i motocykl SHL, jak i porcelana ćmielowska czy krzemień pasiasty, będą pokazywane od poniedziałku na wystawie w Archiwum Państwowym w Kielcach.
Ponad 300 zdjęć autorstwa Wojciecha Plewińskiego można od soboty oglądać na wystawie "Żarliwa ciekawość" w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Jak podkreślił kurator Wojciech Nowicki odsłania ona mniej znane, reporterskie oblicze artysty.
W piątkowy wieczór w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu otwarto wystawę białoruskich artystów "Biało-czerwono-biali". Jej tytuł nawiązuje do historycznej flagi wschodniego sąsiada Polski, która jest bardzo istotna dla niezależnych ruchów w tym państwie.
W Narodowym Muzeum Sztuki w Mińsku otwarto w piątek wystawę akwarel i rysunków Napoleona Ordy z drugiej połowy XIX wieku. Zaprezentowano na niej „widoki miejsc ważnych pod względem historycznym i uczuciowym zarówno dla Polaków, jak i Białorusinów”.