Expo 2022 w Łodzi byłoby zwieńczeniem zachodzących procesów rewitalizacyjnych w mieście i okazją do wymiany doświadczeń z partnerami z całego globu - powiedział wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński otwierając wystawę plakatu o odbudowie Warszawy w ICE Kraków.
Wystawę zatytułowaną "Opuszczone-ratowane greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo-wschodniej Polski" można oglądać w Muzeum Pienińskim w Szlachtowej. Ekspozycja jest związana z 70. rocznicą akcji "Wisła", w wyniku której wiele cerkwi utraciło swoich gospodarzy.
W niedzielę na Rynku Głównym w Krakowie otworzono wystawę fotograficzną „Bogactwo przyrodnicze Polski”. Wystawa towarzyszy 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, który będzie obradował w Krakowie do 12 lipca.
Blisko 300 zabytków archeologicznych od starszej epoki kamienia aż do średniowiecza, pochodzących z powiatu kamieńskiego można oglądać w szczecińskim Muzeum Narodowym. Część z nich jest prezentowana publiczności po raz pierwszy.
Krakowska policja wyjaśnia okoliczności zniszczenia fotografii na wystawie Omara Marquesa „REFUGEES. Images of the Unseen – Obrazy niewidzialnych”, poświęconej uchodźcom. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy zakleili część zdjęć, tłumaczą, że był to "happening".
Wystawę o tajemniczym i wyjątkowo zdawkowym tytule "&" można oglądać od piątku w Muzeum Sztuki w Łodzi. Jak przekonują organizatorzy, jest ona zaproszeniem do labiryntu zbudowanego z niespodziewanych odkryć opartych na zasadzie różnic i powtórzeń.
Wystawę zatytułowaną "Na przełomie wieków. Meble z czasów Kopernika" można zwiedzać od piątku w olsztyńskim zamku. Ekspozycja pokazuje przeobrażenia w europejskiej sztuce meblarskiej, jakie zaszły na przełomie gotyku i renesansu.
Prace przedstawicieli sztuki włókna prezentowane są na wystawie "Bunt materii" dostępnej od czwartku w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Ekspozycja podsumowuje 15 edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny.
Międzynarodowa wystawa współczesnych artystów z Polski, Węgier, Belgii i Austrii pt. „Pasaże neoawangardy” została otwarta w czwartek w budapeszteńskiej galerii Platan, działającej w ramach Instytutu Polskiego na Węgrzech.