Weiss wskazywał na postawy, które przekraczały determinizm wojenny, podkreślał, że do tych postaw należy się odwoływać. Cały czas był blisko związany z Polską i był polskim patriotą – mówi PAP publicysta, pisarz Bronisław Wildstein. Szewach Weiss zmarł w Izraelu w piątek 3 lutego.
To gorzka komedia, która rozgrywa się we współczesnym teatrze i opowiada o współczesnym teatrze; także o kondycji naszej europejskiej kultury - mówi PAP Andrzej Mastalerz, reżyser spektaklu Teatru TV „Komedianci, czyli Konrad nie żyje” wg Bronisława Wildsteina. Premiera w TVP Kultura - we wtorek.
Przedpremierowy pokaz nowego spektaklu Teatru Telewizji na podstawie sztuki Bronisława Wildsteina „Komedianci, czyli Konrad nie żyje” w reżyserii Andrzeja Mastalerza odbędzie się w poniedziałek podczas Festiwalu „Dwa Teatry” w Zamościu.
Jarosław Marek Rymkiewicz pokazywał wspaniałość naszej historii, często od mniej znanej strony – mówi PAP publicysta, pisarz Bronisław Wildstein. Poeta, dramaturg Jarosław Marek Rymkiewicz zmarł w czwartek w wieku 86 lat.
Przez ostatnią dekadę w sprawie śmierci Stanisława Pyjasa nikt nie przedstawiał przebiegu wydarzeń zgodnego z „oczekiwaniami” esbeków. Dopiero w ostatnich dniach powróciła do tego w swojej publikacji Galeria Bunkier Sztuki z Krakowa. Nie rozumiem, dlaczego galeria przypisuje sobie kompetencje śledcze – mówi PAP Bronisław Wildstein, działacz opozycji niepodległościowej w czasach PRL, pisarz, publicysta, kawaler Orderu Orła Białego.
Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński pogratulował w niedzielę Bronisławowi Wildsteinowi, który został laureatem Nagrody im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przyznanej podczas X Kongresu „Polska Wielki Projekt”.
Bronisław Wildstein został tegorocznym laureatem Nagrody im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To człowiek niezwykły, znakomity eseista, publicysta, człowiek, który idzie „pod prąd” – mówił wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wręczył nagrodę.
W Berlinie odbyło się w piątek spotkanie z Bronisławem Wildsteinem poświęcone jego powieści „Dom wybranych”. Pisarz do stolicy Niemiec przyjechał na zaproszenie ambasadora RP Andrzeja Przyłębskiego, jego żony, prezes TK Julii Przyłębskiej oraz Instytutu Polskiego.
Wybory 4 czerwca 1989 okazały się bardziej znaczące niż się wtedy wydawało; było to totalne odrzucenie komunizmu przez Polaków i przyjęcie zupełnie innej niż wcześniej strategii walki o wolność - ocenili we wtorek Zbigniew Bujak i Bronisław Wildstein.
W siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich rozpoczęła się dwudniowa debata dziennikarzy pt. „Wolność (słowa) kocham i rozumiem”. „Bez miłości do wolności jako takiej, a do wolności słowa w szczególności, nie będziemy o nią dbać” – powiedział podczas otwarcia spotkania prezes SDP Krzysztof Skowroński.