Pomnik – popiersie jezuity ojca Stefana Miecznikowskiego – kapelana łódzkiej „Solidarności”, który w stanie wojennym organizował pomoc dla represjonowanych przez komunistyczną bezpiekę i ich rodzin – odsłonięto w piątek późnym popołudniem na placu przed kościołem Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi.
W stolicy Kolumbii Brytyjskiej – Victorii, zostało w niedzielę odsłonięte popiersie Józefa Piłsudskiego. Rzeźba upamiętnia wizytę Piłsudskiego w Victorii, do której doszło w 1904 r. w drodze powrotnej z rozmów w Tokio o poparciu Japonii dla Polaków.
Z inicjatywy ambasady RP w Hadze udało się odnaleźć zagubione w tym mieście popiersie Mikołaja Kopernika. Znajdowało się w prywatnym ogrodzie. Zostanie odnowione i ponownie umieszczone się na jednym z budynków w tym mieście.
Popiersie rotmistrza Witolda Pileckiego zostało odsłonięte we wtorek w Balatonboglar nad Balatonem w obecności m.in. ambasadora Polski na Węgrzech Jerzego Snopka i dyrektora Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Adama Siwka.
W Krakowie stanie popiersie Teodora Axentowicza - malarza okresu Młodej Polski, profesora i rektora Akademii Sztuk Pięknych – zdecydowali radni. Będzie ono elementem nowej aranżacji placu, który nosi już jego imię.
Popiersie generała Władysława Andersa odsłonięto w piątek w Narodowym Muzeum Armii w Londynie. To jego pierwszy pomnik w Wielkiej Brytanii. Również w piątek na budynku, w którym mieszkał, odsłonięto pamiątkową tabliczkę.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odsłonił w środę w gmachu Senatu popiersie byłego prezydenta na uchodźstwie, b. marszałka Senatu Władysława Raczkiewicza. Na każdym ze swoich stanowisk prezentował postawę, która powinna być wzorem dla nas wszystkich - mówił Grodzki.
Popiersie sędziego Stanisława Pomian-Srzednickiego, I prezesa Sądu Najwyższego w latach 1917-1922, odsłonięto w poniedziałek przy wejściu do gmachu SN. Był on pierwszą osobą w historii SN pełniącą tę funkcję, organizował pracę sądu w latach powstawania niepodległej II RP.