Menedżerka kultury Karolina Rozwód obejmie z początkiem lipca stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - poinformowało we wtorek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie Nord Stream 2 traktuje przedmiotowo Ukrainę, realizuje interesy rosyjskie i przypomina najgorsze historyczne tradycje decydowania o państwach trzecich bez ich udziału – uważa dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych – informuje w piątek prezydencka kancelaria. Nowela zmienia zasady tworzenia i funkcjonowania zagranicznych i krajowych oddziałów zamiejscowych oraz zagranicznych podmiotów zależnych PISM.
W poniedziałek, 1 października, o godz. 12 w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych w Warszawie (ul. Warecka 1a, sala konferencyjna, I piętro) odbędzie się dyskusja panelowa nt. książki „Amerykanin w Warszawie. Niepodległa Rzeczpospolita oczami pierwszego ambasadora Stanów Zjednoczonych”
Adwokat dr Leon Rothfeld był jednym z setek polskich Żydów, którym konsul RP w Bernie Konstanty Rokicki wystawił fałszywy paszport Paragwaju. Niestety, dokument dotarł za późno – podał na Twitterze dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski.
Ambasador Rosji w Warszawie Siergiej Andriejew powiedział we wtorek rosyjskiej agencji TASS, że zakaz wjazdu do Rosji dla dyrektora Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) Sławomira Dębskiego jest działaniem odwetowym władz rosyjskich.
Rozmowy zespołu ds. dialogu prawno-historycznego w Izraelu są sygnałem, że sprawy zmierzają w dobrym kierunku; obie strony poważnie podchodzą do problemu i przyszłości relacji między naszymi krajami - powiedzieli PAP eksperci B. Wildstein, A. Hofman i Ł. Jasina.
Raporty, listy, notatki i szyfrogramy pracowników polskich służb zagranicznych dot. m.in. polsko-niemieckiej deklaracji o niestosowaniu przemocy znalazły się w kolejnym tomie polskich dokumentów dyplomatycznych z 1934 r., wydanym przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
Listy, notatki i szyfrogramy autorstwa pracowników polskich służb zagranicznych znalazły się w 20. jubileuszowym tomie polskich dokumentów dyplomatycznych z roku 1979 wydanym przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
500 tys. zł otrzyma zwycięzca 4. edycji konkursu o Nagrodę Filmową - na produkcję filmu fabularnego, dla artysty "poruszającego się pomiędzy sztukami wizualnymi a kinematografią". Organizatorami są Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Polski Instytut Sztuki Filmowej.