„Cichociemni. Spadochroniarze AK” to wyprodukowana przez krakowski IPN gra planszowa, której celem jest popularyzowanie wiedzy o żołnierzach podziemia zrzucanych na spadochronach w czasie II wojny światowej do okupowanego kraju. W środę w Centrum Edukacyjnym odbyła się jej premiera i miniturniej „Cichociemnych” dla młodzieży.
Wcielenie się w postać kuriera Armii Krajowej, przedarcie się przez okupowaną Europę oraz dostarczenie powierzonych meldunków to główny cel gry planszowej „Kurierzy” wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Grannę.
„Królowie bawełny” – czterej XIX-wieczni fabrykanci, którzy dali podwaliny przemysłowej Łodzi, są bohaterami gry planszowej opracowanej przez Centralne Muzeum Włókiennictwa. Jej premiera odbędzie się 6 stycznia, w 214. urodziny Ludwika Geyera.
"Miasto skarbów" to bogato ilustrowana gra planszowa dla całych rodzin, promująca Rzeszów, prezentująca jego historię i kulturę. Jak przekonują autorzy gry, stanowi ona dobry pretekst do dyskusji na temat przeszłości i przyszłości miasta, zapewnia jednocześnie doskonałą rozrywkę.
„Bitwa o Polskę” to edukacyjno-patriotyczna gra planszowa, którą opracowali studenci i absolwenci rzeszowskiej uczelni. Gra uczy strategicznego myślenia, taktyki i przewidywania ruchów przeciwnika, ale przede wszystkim ma przypomnieć, czym jest patriotyzm.
Powstała gra planszowa oparta na powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". To nie tylko pasjonująca zabawa, gra pogłębia wiedzę i pomaga zrozumieć kontekst w jakim powstała licząca już 100 lat powieść - mówi przedstawicielka agencji, która wykonała planszówkę.
Czy Mieszko I był królem? Czy Kolej Warszawsko-Wiedeńska dojeżdżała do Lwowa? Ile nagród Nobla zdobyła Maria Skłodowska-Curie? Czy Fiata 126P produkowano na Śląsku? - odpowiedź na te i wiele innych pytań można znaleźć w rodzinnej grze planszowej, „Ale Historia!”, przygotowanej z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.
Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Niepodległości projekt wydania edukacyjnej gry planszowej „Odbudowa Warszawy 1945-1980” przekroczył minimalny próg 20 tys. zł. Wydawcy poszukują kolejnych sponsorów. Akcja zakończy się 21 kwietnia.
Ruszyła promocja gry planszowej „Odbudowa Warszawy 1945-1980″. W grze tej gracze wcielają się w urbanistów, architektów, inżynierów i budowniczych – członków pracowni projektowych i realizacyjnych działających w ramach Biura Odbudowy Stolicy. Stają przed nimi zadania wskrzeszenia całkowicie zniszczonej Warszawy, przywrócenie jej prestiżu i znaczenia administracyjnego, reprezentacyjnego, kulturalnego i przemysłowego.