Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie to muzeum szczególne, które z jednej strony jest związane z kulturą Japonii, a z drugiej strony prezentuje twórczość wybitnych artystów do niej nawiązujących – mówił w piątek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
Prace dwóch współczesnych japońskich artystów: fotografika Nobuyoshi Arakiego oraz Shiro Tsujimury, uznawanego w kręgu japońskiej ceramiki za buntownika i rewolucjonistę, można oglądać na wystawie w Muzeum Manggha w Krakowie.
37 mieczy z Japonii pochodzących z różnych okresów ich wytwarzania od XIII do XXI wieku można oglądać w Muzeum Manggha w Krakowie. „W kulturze japońskiej miecz to nie tylko oręż, ale dzieło sztuki” – podkreśla kurator wystawy Małgorzata Martini.
Prace japońskiej mistrzyni kaligrafii Riko Takahashi udostępniło zwiedzającym od piątku Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W Japonii, w przeciwieństwie do Europy – mówiła PAP kuratorka wystawy – sztuka kaligraficzna wciąż jest żywo praktykowana.
Bez Andrzeja Wajdy nas by nie było; był nie tylko fundatorem Muzeum, ale też twórcą jego idei - powiedziała PAP Bogna Dziechciaruk-Maj, dyrektor Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Nową wystawę - „Tokaido - droga wschodniego morza" - z okazji 20-lecia istnienia udostępniło zwiedzającym Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Autorem prezentowanych od soboty prac jest krakowski artysta interesujący się kulturą Japonii, Aleksander Janicki.
Koncertem japońskiego śpiewaka prof. Seiichiro Sato w Muzeum Manggha w Krakowie uczci we wtorek Japoński Dzień Szacunku dla Starszych. W repertuarze znajdą się utwory kompozytorów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie zabraknie też dzieł Fryderyka Chopina i Carla Loewego.