W lecie 1925 roku August Zamoyski, rzeźbiarz, dbający też o rzeźbę mięśni, wskutek dżentelmeńskiego zakładu pokonał na rowerze trasę Paryż-Zakopane. W stołecznym Muzeum Literatury trwa obecnie wystawa jego dzieł sprowadzonych do Polski przez MKiDN w 2019 r. „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu”.
19 maja 1970 r. zmarł August Zamoyski (1893-1970) - pasjonat sztuki i wielki rzeźbiarz - przypomniało MKiDN. Podano, że w związku z trwającą pandemią wystawa „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” w Muzeum Literatury będzie miała opóźniony finisaż, a w internecie dostępne jest kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji.
Kolekcję prac Augusta Zamoyskiego, jednego z najważniejszych polskich rzeźbiarzy XX wieku, zaprezentowano w czwartek w Muzeum Narodowym w Warszawie. Powrót dzieł Zamoyskiego do Polski to spełnienie testamentu artysty - napisał w liście do uczestników uroczystości wicepremier Piotr Gliński.
Rzeźby Augusta Zamoyskiego przyjechały do Polski. Publiczność obejrzy dzieła jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX już w maju w Muzeum Narodowym w Warszawie – mówi PAP Ewa Ziembińska, kustosz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego, oddziału MNW.
91 rzeźb Augusta Zamoyskiego, jednego z najważniejszych polskich rzeźbiarzy XX wieku, trafiło w czwartek do Muzeum Narodowego w Warszawie. Cieszymy się, że zapobiegliśmy rozproszeniu tych dzieł – powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
89 rzeźb polskiego rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego trafi do Muzeum Narodowego w Warszawie - poinformowało MKiDN. Kolekcja składa się z rzeźb pochodzących ze wszystkich okresów twórczości Zamoyskiego, są to zarówno wczesne prace, jak i te wykonane w ostatnich latach życia.
Chcemy pokazać polskiej i europejskiej publiczności dzieła wybitnego XX-wiecznego artysty - powiedział PAP Michel Wolkowitski; rozmawiał w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w Muzeum Literatury ws. przyszłego pokazu rzeźb Augusta Zamoyskiego w Polsce.