Wystawa "Kalejdoskop" zostanie otwarta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu we wtorek 16 stycznia. Instytucja przygotowała także towarzyszącą ekspozycji ścieżkę zwiedzania dla dzieci i młodzieży - na 30 stanowiskach prezentowane będą elementy optyki geometrycznej.
„Novus Ordo Seclorum /Nowy Porządek Wieków” Jakuba Woynarowskiego oraz „Trójwymiar” Tomka Barana, Sławomira Tomana i Grzegorza Siembidy to dwie nowe wystawy, których wernisaż odbędzie się w piątek wieczorem w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.
Wystawę w 25. rocznicę zatonięcia promu "Jan Heweliusz" oraz w 50. rocznicę powstania stałej komunikacji promowej Polską a Skandynawią, przygotowało Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Wernisaż ekspozycji pt. "Bałtycka autostrada" odbędzie się w piątek.
Od najbliższego czwartku w szczecińskim muzeum będzie można oglądać wystawę "Złoto, srebro oraz...", prezentującą ponad 50 obrazów Marka Radke. Artysta śledzi w cyklu właściwości, siłę promieniowania oraz oddziaływanie metali szlachetnych.
Do końca lutego można oglądać w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim wystawę "Polska - tradycje parlamentaryzmu do 1791 roku". To właśnie w Piotrkowie Trybunalskim w 1493 r., doszło do ukonstytuowania się dwuizbowego parlamentu polskiego.
Polska i Finlandia w wielu momentach miały historię bardzo podobną i bardzo trudną - powiedziała w środę wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, otwierając w Sejmie wystawę "Historia 100-lecia Finlandii".
Ekspozycję najnowszych prac malarskich, obiektów, wideo i fotografii Adama Rzepeckiego, członka i założyciela awangardowej grupy artystycznej Łódź Kaliska, zaprezentuje Galerii Bielskiej BWA – podała we wtorek galeria. Zwiedzać ją będzie można od czwartku.
Ikony powstałe od XVII do początku XX wieku, które kiedyś znajdowały się w cerkwiach Polski Południowo-Wschodniej, często już nieistniejących, a także w Rosji, można oglądać na wystawie w Muzeum w Jarosławiu Kamienicy Orsettich.
Łódzka Miejska Galeria Sztuki pokaże prace dwojga artystów związanych z Łodzią - od czwartku w Galerii Bałuckiej będzie można oglądać malarstwo Wojciecha Górskiego, a od piątku w Galerii Re:Medium - grafiki Natalii Anny Kalisz.