W połowie 2022 roku gotowa ma być nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie (Wielkopolskie). Inwestycja kosztować będzie ponad 23 mln zł, ok. 20 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.
Obrazy m.in. Pietro della Vecchia, Francisco de Goi i Zdzisława Beksińskiego będzie można oglądać od 26 listopada na wystawie „Strach” w kieleckim Muzeum Narodowym. Tego samego dnia rozpocznie się powiązana z ekspozycją II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Muzeoterapia.
Premierę pełnometrażowego filmu pt. „Czarna Dama”, kryminalnej opowieści rozgrywającej się w przedwojennym Białymstoku, zaplanowano na 26 marca 2020 r. - poinformowali w poniedziałek na konferencji prasowej w Białymstoku twórcy tego przedsięwzięcia.
Blisko 200 medali stworzonych w XIX-w. można od poniedziałku zobaczyć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. To pierwsza tak obszerna wystawa sztuki medalierskiej we wrocławskim muzeum, w którego zbiorach znajduje się ponad 2 tys. tego typu eksponatów.
35 młodych muzyków z kraju i zagranicy, m.in. z Białorusi i Mongolii powalczy o laur zwycięstwa w rozpoczynającym się w poniedziałek Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J.S. Bacha w Filharmonii Gorzowskiej.
Kamil Pacholec wystąpi w półfinale XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Polak znalazł się w gronie 10 pianistów wyłonionych w niedzielę przez jury spośród uczestników drugiego etapu konkursu.
Wiktoria Gnot i Kamila Tylek wygrały IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie. „To niezwykły festiwal – powiew polskiego ducha wyrażanego przez wieki w pieśniach od +Bogurodzicy+ po Gintrowskiego i Kaczmarskiego” – mówił w niedzielę prezes IPN Jarosław Szarek.
Wystawę poświęconą życiu i działalności Seweryna Nowakowskiego, przedwojennego prezydenta Białegostoku, będzie można od piątku oglądać w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Złożą się na nią fotografie, dokumenty, a także nagrane wspomnienia jego rodziny.
Reżyser Quentin Tarantino, operator Robert Richardson oraz aktorzy Richard Gere i Edward Norton odebrali w sobotę nagrody podczas gali zakończenia 27. edycji Festiwalu EnergaCamerimage w Toruniu. Film „Joker” wygrał konkurs główny oraz otrzymał nagrodę publiczności.