Festiwal Karpaty na Widelcu nie powinien mieć żadnych kompleksów. Widzę, że z każdą edycją jest coraz większe zainteresowanie tą imprezą – powiedział PAP znany krytyk kulinarny, podróżnik Robert Makłowicz, który jest też ambasadorem rzeszowskiego wydarzenia.
W sobotę w Powidzu odbędzie się wojewódzki finał XIX konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Ideą konkursu jest m.in. identyfikacja produktów regionalnych oraz promocja regionalnej żywności.
Miejsca związane z rzemieślniczym wytwarzaniem produktów regionalnych, np. piwa, wina, naturalnych nalewek, miodów pitnych, potraw tradycyjnych znajdą się na „Szlaku Historycznych Receptur”. Będzie on przebiegać przez woj. podkarpackie i północną Słowację.
Soczewioki i chrzanica – to niektóre świętokrzyskie potrawy regionalne, jakie można przyrządzić na podstawie udostępnionej w internecie multimedialnej książki kucharskiej. Przedsięwzięcie powstało w ramach projektu zrealizowanego przez Muzeum Wsi Kieleckiej.
Strategie marketingowe regionów sięgają po zmysł smaku. Eksperci podkreślają, że powstające w Polsce nowe szlaki kulinarne są idealnym uzupełnieniem tradycyjnej formy turystyki regionalnej.
Andruty, czyli słodkawe, cienkie wafle wypiekane w Kaliszu od początku XIX w. będą jednym ze znaków rozpoznawczych nowego szlaku turystycznego. Starostwo powiatowe w Kaliszu chce kusić turystów nie tylko zabytkami, ale i pysznym, tradycyjnym jedzeniem.
Wielki finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku rozpoczął się w sobotę na placu Wolnica w Krakowie. Impreza, która potrwa do niedzieli, jest największym regionalnym wydarzeniem promującym małopolskich producentów, produkty oraz potrawy lokalne i tradycyjne.
Niedźwiedź chłopski i ryba pyrowa - to najnowsze regionalne potrawy z Podkarpacia wpisane w czerwcu br. na listę ministerstwa rolnictwa. Podkarpacie zajmuje 2. miejsce w kraju, wraz z woj. śląskim, wśród województw z największą liczbą zarejestrowanych wyrobów.