Prace Michaela Leopolda Willmana, nazywanego „śląskim Rembrantem” prezentowane są na wystawie „Willmann encore. Męczeństwa apostołów” w Warszawie. To wielkie malarstwo światowe – powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, który w czwartek zwiedził ekspozycję.
Wystawę „Willmann encore. Męczeństwo apostołów” od wtorku 2 lutego 2020 r. będzie można oglądać na żywo w Mt 5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Zwiedzanie będzie się odbywało w reżimie sanitarnym.
Dłużej niż planowano można będzie oglądać wystawę monograficzną Michaela Willmanna, jednego z najwybitniejszych artystów baroku w Europie Środkowej, nazywanego śląskim Rembrandtem. Ekspozycja w zmienionej nieco aranżacji będzie ponownie dostępna w Pawilonie Czterech Kopuł od piątku.
Blisko 100 obrazów Michaela Willmanna, wybitnego śląskiego artysty doby baroku, będzie można od niedzieli oglądać w Pawilonie Czterech Kopuł, oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Dzieła śląskiego malarza wypożyczono m.in. z kościołów, klasztorów oraz kolekcji muzealnych.
Siedem obrazów autorstwa śląskiego barokowego malarza Michaela Leopolda Willmanna powróciło do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Przekazane przez stołeczne muzeum prace nie były pokazywane od 1945 r. Można je obejrzeć we Wrocławiu już w najbliższy weekend.
Odzyskany obraz jednego z uczniów Michaela Willmanna, zwanego śląskim Rembrandtem, został w środę w Warszawie przekazany proboszczowi ks. Tadeuszowi Śliwce z kościoła św. Marcina w Sicinach (woj. dolnośląskie). "Wniebowstąpienie Chrystusa" zostało skradzione stamtąd w latach 60.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odzyskało obraz jednego z uczniów Michaela Willmanna. Skradzione po wojnie z kościoła św. Marcina w Sicinach (woj. dolnośląskie) dzieło należy do cyklu przedstawień tajemnic różańcowych.