Imię Wojciecha Fangora nadano ulicy przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jak powiedział Piotr Patkowski, spadkobierca i prezes Fundacji Promocji Twórczości Wojciecha Fangora, ta ulica zostanie na zawsze drogowskazem dla miłośników sztuki Fangora.
Fangorium – miejsce, w którym będzie eksponowana stała wystawa dzieł Wojciecha Fangora - powstanie w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. W środę (17 lipca) podpisany został list intencyjny dotyczący przekazania placówce w depozyt 50 prac artysty przez fundację promującą jego twórczość.
Niemal 50 prac Wojciecha Fangora, które artysta stworzył w latach 60. i 70. podczas pobytu w USA, można od soboty oglądać na monograficznej wystawie w Krupa Art Foundation we Wrocławiu. Na ekspozycji zgromadzono najbardziej znane dzieła polskiego artysty z okresu jego eksperymentów z op-artem.
Do kolekcji Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu dołączył obraz Wojciecha Fangora, przedstawiający matkę artysty, Wandę z Chachłowskich. To kolejna praca wybitnego twórcy XX w. znajdująca się w zbiorach radomskiego muzeum.
Wojciech Fangor to artysta poszukujący, był eksperymentatorem próbującym na nowo zdefiniować proces twórczości i sztukę - mówi PAP Daniel Echaust, kurator wystawy „Fangor. Wielowymiarowy”, która od 18 listopada będzie prezentowana w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Rzadko pokazywane i osobiste prace Wojciecha Fangora będzie można oglądać od wtorku w radomskiej „Elektrowni”. Na prezentowanych obrazach wybitny twórca XX w. utrwalił bliskie mu osoby i miejsca. Otwarcie ekspozycji przypada w 100. rocznicę urodzin artysty.
Muzeum Narodowe w Gdańsku przygotowało ekspozycję obrazów i rysunków Wojciecha Fangora. Kurator wystawy Wojciech Zmorzyński powiedział PAP, że artysta operował własnym językiem malarskim, którego nie da się podrobić, a jego obrazy należą obecnie do najdroższych spośród polskich artystów.