Liczba odwiedzających Muzeum Armii Krajowej w Krakowie jest stabilna, ale to za mało - powiedział w czwartek dyrektor placówki Marek Lasota. Instytucja ma nadzieję stać się bardziej dostępną - w tym celu opracowała nowy logotyp oraz przyjazną niewidomym stronę internetową.
Po gen. Fieldorfie „Nilu“ - z uwagi na jego konspiracyjną działalność - nie zachowało się wiele pamiątek; przetrwały dokumenty związane z procesem generała, zdjęcia z okresu międzywojennego czy ręcznie zrobione szachy - powiedział PAP Piotr Makuła, kustosz Muzeum AK w Krakowie.
Cenne sztandary, dotąd nie prezentowane publiczne, można oglądać w Muzeum AK w Krakowie dzięki pozyskanym nowoczesnym gablotom. Muzeum przygotowało też ścieżkę zwiedzania dla niesłyszących "Historia wpada w ucho" – poinformowano w czwartek podczas konferencji prasowej.
Muzeum Armii Krajowej w Krakowie rozpoczyna prace nad stworzeniem "Pocztu żołnierzy AK". Ma to być pierwsza kompletna, elektroniczna baza danych o żołnierzach największej podziemnej armii II wojny światowej, a jednocześnie wirtualny pomnik.
Pamiątki po kurierze AK Zbigniewie Rysiu, który uczestniczył w brawurowej akcji odbicia ze szpitala w Nowym Sączu Jana Karskiego trafiły do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. To m.in. jego fałszywy paszport, prawo jazdy, odznaczenia i pamiątki osobiste.
W środę, 29 marca, o godz. 18 w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie Dyskusyjny Klub Filmowy im. Jana Karskiego organizuje pokaz niemieckiego filmu „Katyń – opowieść o kłamstwie” ("Katyn - Die Geschichte einer Lüge") z 1993 r.
Muzealiów związanych z Żołnierzami Wyklętymi jest wciąż mało – mówi Piotr Koziarz z krakowskiego Muzeum Armii Krajowej. W piątek placówka otworzyła wystawę "Żołnierze Wyklęci w Muzeum AK" pokazującą jej najważniejsze zbiory związane z Niezłomnymi.
Tegoroczne wydarzenia w Muzeum Armii Krajowej będą podporządkowane 75. rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową – mówił w czwartek podczas prezentacji planów placówki na 2017 r. jej nowy dyrektor dr Marek Lasota.