Od 50 lat w podpoznańskim Puszczykowie działa Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera. Do dziś jest pod opieką potomków podróżnika i pisarza – także pisarzy i podróżników; przyciąga miłośników wypraw i dobrej literatury podróżniczej.
Kopię posągu Światowida ze Zbrucza odsłonięto w poniedziałek w Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w podpoznańskim Puszczykowie. Oryginalna figura – wydobyta w 1848 r. z koryta rzeki Zbrucz, na terenie dzisiejszej Ukrainy – znajduje się w muzeum w Krakowie.
28 listopada minęła 125. rocznica urodzin Arkadeg Fiedlera, powstańca wielkopolskiego i przedsiębiorcy, podróżnika i pisarza. Odbył ponad 30 podróży po świecie, napisał 32 książki, przetłumaczone na 23 języki; był czołową postacią polskiej literatury podróżniczej XX wieku.
Więcej turystów i więcej szkolnych wycieczek odwiedziło w ostatnich miesiącach Muzeum-Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie (Wielkopolskie). Zdaniem jego gospodarzy to efekt pojawienia się na ekranach kin filmów o Dywizjonie 303.
Autorka książki "Tam" Natasza Goerke odebrała w poniedziałek w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie (Wielkopolskie) Bursztynowego Motyla - główną nagrodę 23. edycji konkursu na najlepszą książkę polskiego autora o tematyce podróżniczej i krajoznawczej.
Autorka książki "Tam" Natasza Goerke została laureatką Konkursu im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla. O rozstrzygnięciu poinformował w poniedziałek PAP członek jury i syn patrona nagrody Arkady Radosław Fiedler.
Autor książki „W piekle eboli" Tadeusz Biedzki odebrał w poniedziałek w Puszczykowie (Wielkopolskie) Bursztynowego Motyla za najlepszą książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Nagrodzie patronuje Arkady Fiedler.
60 zdjęć dokumentujących wyprawę śladami autora książki „Ryby śpiewają w Ukajali” znalazło się na wystawie „Amazonia. Śladami Arkadego Fiedlera – 80 lat później”. Ekspozycję otwarto w poniedziałek w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie (Wielkopolskie).